Quake III: Arena

Čeština pro first person akci Quake III: Arena, která je připravena pro hru v základní verzi a ve verzi 1.32. Bližší informace najdete v instalátorech.

25. 2. 2008 v 00.00 Platforma: PC Popularita: 1831 Velikost: 3.05 MB Typ: Čeština

Stáhnout

Slíbený zdrojový kód multiplayer akce Quake III je k dispozici

John Carmack slíbil během své řeči na QuakeCon 2005, že společně s ostatními tvůrci z týmu id Software hodlají brzo vydat zdrojový kód kultovní multiplayer 3D FPS Quake III Arena. A jak Carmack slíbil, tak se i stalo. K dispozici je tak zdrojový kód multiplayer akce Quake III Arena, který byl uvolněn k veřejnému použití pod licencí GPL. Kdo je s ní obeznámen, tak nemusí a kdo s ní obeznámen není, tak by si licenci určitě měl ze všeho nejdříve prostudovat. Přeci jenom je dobré vědět co s Quake III zdrojákem provádět lze a co ne. Tato verze zdrojového kódu obsahuje nejenom základ, tedy samotný zdroják, ale také sadu kompilerů a verzi 200f Q3Radiant map editoru. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Quake III Arena GPL source release ================================== This file contains the following sections: LICENSE GENERAL NOTES COMPILING ON WIN32 COMPILING ON GNU/LINUX COMPILING ON MAC LICENSE ======= See COPYING.txt for the GNU GENERAL PUBLIC LICENSE GENERAL NOTES ============= A short summary of the file layout: code/ Quake III Arena source code ( renderer, game code, OS layer etc. ) code/bspc bot routes compiler source code lcc/ the retargetable C compiler ( produces assembly to be turned into qvm bytecode by q3asm ) q3asm/ assembly to qvm bytecode compiler q3map/ map compiler ( .map -> .bsp ) - this is the version that comes with Q3Radiant 200f q3radiant/ Q3Radiant map editor build 200f ( common / and libs/ are support dirs for radiant ) While we made sure we were still able to compile the game on Windows, GNU/Linux and Mac, this build didn't get any kind of extensive testing so it may not work completely right. Whenever an id game is released under GPL, several projects start making the source code more friendly to nowaday's compilers and environements. If you are picking up this release weeks/months/years after we uploaded it, you probably want to look around on the net for cleaned up versions of this codebase as well. COMPILING ON WIN32 ================== VC7 / Visual C++ 2003 project files are provided: code/quake3.sln q3radiant/Radiant.sln To compile the qvms, you need to run some batch files: you will need to have lcc.exe q3cpp.exe q3rcc.exe and q3asm.exe in your path ( some precompiled binaries are provided in lcc/bin and code/win32/mod-sdk-setup/bin ) the qvm batch files are in code/game code/cgame code/q3_ui code/ui .. COMPILING ON GNU/LINUX ================== the build system using cons, which may be known as scons's perl ancestor now you don't have to track it down though, the build script is provided in the tree you will need nasm and gcc 2.95 make sure you have the X Direct Graphics Access and X Video Mode extensions headers for your X11 a typical compile command goes like this: [..]/code$ ./unix/cons -- gcc=gcc-2.95 g++=g++-2.95 COMPILING ON MAC ================ project file for OSX compile is in code/macosx/Quake3.pbproj

22. 8. 2005 v 10.36 Platforma: PC Popularita: 1040 Velikost: 5.7 MB Typ: Modifikace

Stáhnout

Quake III: Arena - Modifikace - Jailbreak: Prisoners of War v2.0

Mód, ve kterém je úkolem dostat všechny členy protivníkova týmu do vězení. Za mříže je dostanete jednoduchým poražením, ale věc není tak úplně jednoduchá, protože ostatní členové můžou vězně osvobodit. Pro tento nový typ hraní je navíc připraveno přes 10 kvalitně provedených map od různých autorů. Oficiální stránka > ZDE

23. 6. 2005 v 11.59 Platforma: PC Popularita: 1002 Velikost: 123.1 MB Typ: Modifikace

Stáhnout

Quake III: Arena - Modifikace - CodeRED - Alien Arena v4.0

Pokračování původně plné hry na enginu Quake 2, která zahrnuje v podobě módu jak singl, tak i multiplayerovou část hry v mařtansko-pozemském prostředí s novými 9ti zbraněmi, 13ti levely (nově také mapy pro 1na1 hráče) a několika zcela odlišnými modely. Nová verze přináší pár nových CTF map, vylepšenou inteligenci Botů, či zcela nový mód hry „All Out Assault“.

29. 5. 2005 v 09.01 Platforma: PC Popularita: 2405 Velikost: 134.8 MB Typ: Modifikace

Stáhnout

2eX the movie III

Video z dílny západoevropského klanu Clan 2 Extreme přináší spoustu pěkných fragových situací. Více než čtrnáctiminutová stopáž je rozdělena do několika tématických částí (Představení klanu, TDM, CTF, Quadruny a znovu TDM), z nichž každá je sama o sobě povedená, dohromady však dávají výjimečný celek. Solidní kvalita obrazu a dobře zvolená hudba již jen podtrhují kvalitu tohoto kousku. Nad některými fragy se až tají dech (například honba za vlajkou a frag na poslední chvíli či vynikající railgun při bránění středu mapy). Ve videu se objeví také několik vtípků, zejména v podobě lehce erotických fotografií a scén z filmu Matrix. Jedinou výtku mám ke quadrunům, ke kterým zvolená hudba příliš nesedí. Celkově bych však video hodnotil jako jedno z nejlepších, které jsem měl možnost vidět. Pokud pro vás 182,1 MB není problém, rozhodně si ho stáhněte. Hodnocení : 90%

9. 3. 2005 v 16.14 Platforma: PC Popularita: 81 Velikost: 182 MB Typ: Trailer

Stáhnout

Quake III: Arena patch 1.32

Po nainstalování hry (před tím, než začnete přidávat mody a další věci) si nainstalujte tento patch. Je to již finální verze a obsahuje většinu profi turnajových map.

12. 1. 2005 v 15.00 Platforma: PC Popularita: 2516 Velikost: 28 MB Typ: Update

Stáhnout

DeFRaG 1.9

Defrag je velmi populárním modem. Je ideální na trikování a má upravený engine pro soutěžní hraní (probíhání speciálních map na čas). Pro tento mod existuje na internetu řádově několik tisíc map.

12. 1. 2005 v 14.54 Platforma: PC Popularita: 92 Velikost: 3.2 MB Typ: Modifikace

Stáhnout

Quake 3: Arena Demo

Hratelné demo s několika málo mapami vás jistě přesvědčí o kvalitě hry.

12. 1. 2005 v 14.46 Platforma: PC Popularita: 382 Velikost: 46.6 MB Typ: Hratelné demo

Stáhnout

OSP 1.03a patch

Nejnovější patch na nejhranější turnajový mod OSP. Rozbalte obsah do adresáře s hrou a přepište stávající soubory v adresáři OSP.

12. 1. 2005 v 14.40 Platforma: PC Popularita: 242 Velikost: 0.7 MB Typ: Modifikace

Stáhnout

OSP 1.03

OSP 1.03 je určitě nejhranější turnajový mód. Obsahuje spoustu nastavení, statistiky a je mnohem lépe přizpůsobitelný požadavkům hráče, než klasický Quake 3 (tzv. baseq3). Instalujte na Q3 s patchem Point-release 1.32. Na mod je vhodné aplikovat ještě nejnovější patch 1.03a (viz download).

12. 1. 2005 v 14.31 Platforma: PC Popularita: 176 Velikost: 61.5 MB Typ: Modifikace

Stáhnout