Lineage tituly táhnou hospodaření NCSoftu

9. květen 2007 12:50 / sleepless. / Novinky / Diskuze (0)

Kdo ví, jak by na tom byla finančně společnost NCSoft, nebýt neustávajícího úspěchu MMO titulů Lineage a Lineage II. Raději si to ani nebudeme domýšlet a místo toho si řekneme něco o hospodářských výsledcích NCSofut za 1. čtvrtletí aktuálního fiskálního roku, které pro jihokorejskou společnost skončilo 31. března.

Od ledna do konce března utržila spol. NCSoft v přepočtu 91.2 milionů dolarů, což po odečtení nákladů dělá čistý zisk ve výši 15.2 milionů dolarů. Oproti 4. kvartálu posledního fiskálního roku (říjen – prosince 2006) je to však pokles o 6 procent u tržeb a o 24 procent u zisku.

Jak už vyplývá z prvního odstavce, tak největší podíl na celkových tržbách NCSoft mají tituly Lineage a Lineage II. Prvně jmenovaná hra se na tržbách podílela z 38 procent a druhá jmenovaná z 41 procent. Zbytek, tedy 21 procent, tržeb NC Softu v 1. kvartále fiskálního roku 2007, obstaraly tituly City of Heroes/City of Villains (7%) a Guild Wars (14%). Akční MMO Auto Assault se v oficiálních informacích od NCSoftu nevyskytuje a o jeho neúspěchu tedy není třeba pochybovat.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!