Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Zažijte alternativní pokračování Mafie

6. listopad 2008 15:31 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (4)

Hra Mafia, dílo Illusion Softworks (2K Czech), je většinou českých hráčů považována za vůbec nejlepší počin domácích vývojářů. Nejen z tohoto důvodu se kolem hry točí velká modařská scéna, starající se o aktualizaci hry už po dlouhá léta. Jedním z aktivních členů zmiňované scény je i slovenský modař, Michal Šafárik, který usilovně pracoval na vytvoření svého Mission Packu. V něm zažijete alternativní pokračování příběhů hlavních hrdinů hry po závěrečné misi v Muzeu. Hlavní postavou stále zůstává Thomas Angelo, který se mstí Salieriho rodině za zradu. V desítce zcela nových misí se podíváte do známých, ale i zcela nových lokací a dostanete tak příležitost protáhnout si příjemné hodiny hraní ještě o další porci. Modifikaci s velikostí necelých 110 MB můžete stahovat přímo od nás.

U této příležitosti jsme i krátce vyzpovídali samotného tvůrce, který za Mission Packem stojí:

Mohl by ses krátce představit? Jak dlouho působíš v modařské scéně a co krom Mission Packu máš na svědomí?
Zdravím, volám sa Michal Šafárik, a mám 16 rokov. V modárskej scéne som začal asi pred nedávnom ked som začal robit nejake tie mody do legendárnej hry Mafia medzi ne patria Police mission mod a Štvanec mission mod.

V porovnání s většinou ostatních modařů se snažíš hru obohatit i po přííběho stránce, co tě přesně vedlo k vytvoření Mission Packu?
Začalo to tvorením jednoduchých modov, čiže nejakých misí a tak. Moje mody boli celkom slušne a mnoho ludí ich hodnotilo pozitivne a páčili sa, im tak som začal robit dalšie. Neskor ma kontaktoval jeden redaktor z webu Mafiagame..cz, či by som miesto tých menších modov nespravil vačší, a tak som samozrejme začal ho tvorit a dal mu názov Mission Pack.

Kolik lidí se na vývoji tohoto balíku podílelo? 
Na Mission Packu sa podielala aj Perla Group, ta mi spravila krátky dabing, inak vatšina vecí som si robil sám. A nakoniec to boli už len testeri. A sem tam mi pomohol aj tvorca Lost Heaven 1932 modu k Mafii.

Chystáš do budoucna ještě nějaký podobný mód, nebo už v poklidu vyčkáš na druhou Mafii?
Mal som s Mafiou vela plánov, ako zrealizovat poriadny a dost dobry projekt/mod a ak by som mal chut, náladu a samozrejme čas tak určite niečo dalej rozbehnem.

Za nás tedy Michalovi, stejně jako všem českým modařům přejeme hodně štěstí a trpělivosti u prodlužování skvělých zážitků nejen z českých her.

Zdroj: Mafiagame.cz, vlastní

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20803892
Pavello napsal 6. 11. 2008 v 21.00

Stáhněte si opravenou verzi - http://www.mafiagame.cz/index.php?id=mp

Nahlásit nevhodný obsah

20811647
Blackbird256 napsal 6. 11. 2008 v 19.46

Mě dělá chybu ta mise kdy po mě jde Joe a Eddie.Zaseknu se v autě a napíše to mise selhala :(

Editováno: 6. 11. 2008 v 19.47

Nahlásit nevhodný obsah

11975661
____ napsal 6. 11. 2008 v 18.20

Vždyť je to teprve šestnáctiletý kluk! Pánové z bývalého Illusion Softworks by měli zbystřit a třeba se nechat inspirovat svými kolegy z Valve, kteří šikovné tvůrce modů do svých her bedlivě pozorují a odměňují zaměstnaneckými smlouvami...

Nahlásit nevhodný obsah

1539249
dada.zak napsal 6. 11. 2008 v 16.31

Pánové, smekám... Ten kluk to někam dotáhne. :-)

Nahlásit nevhodný obsah