První informace o Bulletstorm

11. duben 2010 15:46 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (5)

O nové hře polského studia People Can Fly jsme v náznacích mluvili už koncem loňského roku, až v těchto dnech ale dochází k odhalení prvních detailů. Jak už možná víte, titul nese název Bulletstorm a není překvapením, že půjde o hutnou akční řež ve stylu předchozí hry těchto vývojářů, Painkillera. Dobrému jménu prospívá rovněž i pokračující spolupráce s věhlasnými Epic Games, kteří našli v Polácích zalíbení po povedené PC konverzi Gears of War. Jedná se také o hru, kteoru slíbil odhalit CliffyB, a kterou spoustu hráčů považovalo za třetí Gears.

Příběh Bulletstorm je podle vývojářů plný nečekaných zvratů a je prý velmi obtížné odhalit byť sebemenší střípky, abychom nepřišli o zábavu. Z toho mála, co víme, však vychází najevo následující. Hlavní hrdina, ramenatý geroj Grayson Hunt, je velitel úderné jednotky Dead Echo. Hned v úvodu bude tedy hráč součástí rychlé infiltrační akce, na jejímž konci však Hunt odmítne vykonat velmi krutý rozkaz a svoji jednotku zradí. Z pochopitelných důvodů uprchne do hlubin vesmíru a stane se z něj nejhledanější muž v galaxii. Věčné skrývání a zpackaná kariéra pak samozřejmě povede ke sklence silného alkoholu a za deset let se z válečného hrdiny stane naprostá troska. Jeho jediným přítelem je kyborg Ishi Sato, který sloužil pod Huntovým vedením a měl by ve hře fungovat jako protipól Graysonově chování. To eskaluje v momentě, kdy během letu vesmírem potkají válečnou loď Ulysses, na které slouží ošklivý velitel, jenž dal Huntovi ten ještě ošklivější rozkaz. Snaha zničit monstrózní plavidlo však k ničemu nevede, a tak se Hunt se Satem rozhodnou nabourat do lodi a bojovat tváří v tvář. Jejich plán ale moc nevyjde, a tak se obě lodě zřítí ve spirále na nedalekou planetu.

Možná si říkáte, že tohle by mohlo vypadat jako povedené prolnutí filmu a hry, vývojáři však upozorňují, že ke cut-scénám se odhodlali jen na místech, kde je to skutečně třeba, vše výše popsané by mělo být hratelné z pohledu první osoby. Nedá se tedy hovořit o tom, že byste museli vytrpět půlhodinový film, než byste se sami pustili do hry, lidé z People Can Fly chtějí rychlou a dynamickou akci bez jakýchkoliv prodlev. Pomůže tomu snad i bojový systém, který je úzce spojen s přidělováním skill pointů. Vývojáři do hry zařadili prvek jakéhosi energetického biče, pomocí kterého můžete přitáhnout, či odmrštit nepřátelské mutanty a emzáky, dále se soustředili na možnost někoho pořádně nakopnout a nakonec dojde snad i k efektivním skluzům po zemi. Ty budete moci kombinovat s předchozími dvěma prvky a samozřejmě se střelbou z široké plejády futuristických zbraní. Dohromady se pak bude hodnotit vaše smrtonosná kreativita, za kterou dostanete patřičný počet bodů.

Co se týče herních módů, vývojáři sází na jednoduchý singleplayer a oddělenou hru více hráčů. S ohledem na přítomnost zmiňovaného kyborga by se nabízela i kooperace, o té ale v tuto chvíli neuvažují: „V single-playeru zkrátka nechcete nikoho, aby vám kradl vaše skill shoty. A navíc, kooperační hru bychom nemohli udělat bez obětování některých příběhových elementů,“ vysvětlil kreativní ředitel Adruian Chmielarz. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat na další přísun novinek a použitelných obrázků, které by se měly ve vlnách internetu objevit během příštího týdne. Určitě o ně ale nepřijdete.

Zdroj: GameInformer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20813900
N0NECZ napsal 13. 4. 2010 v 14.05

"...po povedené PC konverzi Gears of War" ?

Nahlásit nevhodný obsah

20837014
YouAreEmpty napsal 13. 4. 2010 v 01.11

Hm, kdyby radši slíbil Gears of War 2 na PC, a potom i třetí pokračování(ehm teda estli bude :p).

Pokuď tato hra bude jako painkiler tak by to nebylo špatný. Masové střílení do všeho co se hne se dneska už moc nevidí. XD

Nahlásit nevhodný obsah

20809110
Mr.Henky napsal 12. 4. 2010 v 12.48

OT: Ozaj, kedy plánujete vydať bleskovku o vydanom trailery na SSHD: TSE?

Nahlásit nevhodný obsah

20839447
Ocelotr napsal 12. 4. 2010 v 11.27

No mě vždy PAINKILLER přišel jako nehorázná k***tina, tak snad se autoři v BULLETSTORMu polepší. Za tu PC verzi GEARS mají ale +.

Nahlásit nevhodný obsah

20809110
Mr.Henky napsal 11. 4. 2010 v 23.13

Že by konečne právoplatný nástupca PKčka?

Nahlásit nevhodný obsah