Max Payne 3 využije engine Euphoria

25. listopad 2011 13:41 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (1)

Vedle skvělé hratelnosti má třetí Max Payne tradičně zaujmout také použitými technologiemi. Studio Rockstar používá engine Euphoria, který se osvědčil třeba ve čtvrtém dílu série Grand Theft Auto IV nebo ve westernovce Red Dead Redemption. „Vkládáme hodně úsilí do různých aspektů Euphorie a jejich použití. Vylepšujeme třeba nepřátelské reakce na úder, chceme je s ním více propojit. Myslím si, že jsme se mezi GTA 4 a Red Dead Redemption celkem posunuli, další skok uvidíte mezi Read Dead a novým Maxem. Chceme, aby lidé správně reagovali na každičký výstřel,“ řekl Rob Nelson, art director v Rockstaru.

Série Max Payne proslula využitím bullet-timu, proto jsou patřičné pohyby zasažených nepřátel ještě důležitější než v jiných titulech. „Bullet-time funguje zhruba stejně jako v předchozích dílech, a to je jeho největší předností,“ doplnil Nelson ve videu, které publikoval zahraniční server Gamespot. Uvidíte v něm spoustu in-game záběrů a prohlédnete si prostředí Sao Paula, kam se oblíbený akční hrdina vydá.

Maxe bude čekat mnoho přestřelek, při nichž bude moci použít také speciální pohled přes rameno. „Můžete v něm blíže zazoomovat a přesněji zamířit, trochu ale ztratíte rychlost,“ vysvětlit Nelson a přidal ještě další vylepšení, které se svým týmem připravil. „Přidali jsme také systém krytí, to jsou ale jen dodatky k tradičnímu jádru hry. Max Payne 3 zůstává run and gun akcí.“

Zdroj: Gamespot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20849887
HerrSpock napsal 25. 11. 2011 v 16.25

Hmmmm...zajímavé. Ono ale totiž úplně první pohyb po zásahu (nemusí to být nutně zásah,stačí když po vás někdo vystřelí) kulkou vykonává řitní svěrač.:)(dál už si to asi každej domyslí).Už se těším na ten detail..fakt jo:)Vývojáři by na tom měli řádně zamakat když se kasaj ne? :)........Otázkou zůstává, jestli by výsledná hra nebyla tak trochu o hovně.

Nahlásit nevhodný obsah