Třetí Arma přinese lepší osvětlení

25. květen 2012 12:17 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (3)

Třetí díl vojenského simulátoru Arma hodlá zaujmout jak tematikou moderního konfliktu, který je zasazen do blízké budoucnosti ve Středomoří, tak vylepšenou grafikou. Nová verze enginu Real Virtuality umožňuje reálnější vykreslování světel a stínů. „Díky některým klíčovým změnám v technologii High Dynamic Range, jsme mohli splnit téměř všechny naše plány v rámci osvětlení scén. Cílem je, aby světlo pracovalo co nejrealističtěji,“ tvrdí Pavel Guglava, který má v českém studiu Bohemia Interactive na starost osvětlení a barvy.

„Osvětlení je velkou částí celkového vizuálního zážitku. Z tohoto pohledu si tak myslím, že si hráči určitě užijí noční mise. Různá světla a zářící předměty jim velmi pomohou v orientaci v terénu,“ doplnil Guglava. Přepracování se dočkal také systém nočního vidění, který někteří fanoušci předchozích dílů série kritizovali: „Vyladili jsme barvy, které se v nočním vidění zobrazují. Díky tomu a dalším vylepšením bude vše daleko věrnější.“

Zážitkem by mělo být i střídání dne a noci, nebo plavání a boj pod vodou, kde si bude světlo taktéž hrát se stíny. Tvůrci také slibují, že díky celkovému vyladění enginu si osvětlovací technologie nevyžádá příliš výkonu. Více informací se dozvíme na E3, kam se zástupci Bohemia Interactive chystají. Zatím můžete vzít zavděk čerstvým komentovaným videem, které přikládáme, a rozhovorem na oficiálních stránkách studia.

Zdroj: tisková zpráva, oficiální stránky

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20814464
Pidalin napsal 27. 5. 2012 v 17.32

tom.ewtri (gmail.com): Tos měl štěstí, koukni se do diskuzí kolik lidí s tim mělo problém. Já to kdysi zkoušel na GeForce 9800GTX + Core 2 Duo E8200 - naprosto nehratelný. Jenom podotýkám že to byl originál, takže crackem to neni a patche jsem tam měl všechny co v tý době byly.

Nahlásit nevhodný obsah

20850337
tom.ewtri napsal 25. 5. 2012 v 16.50

pida.la (seznam.cz): Mě šla v pohodě.

Nahlásit nevhodný obsah

20814464
Pidalin napsal 25. 5. 2012 v 15.41

Hlavně ať přinese FPS nad 10. :-) Válí se mi tady Arma (první díl) a seká se to jak sviňa i na novejch pc a běží to všude stejně, ne že by to na pixle jelo blbě a na dělu dobře, jede to všude stejně. :-)

Nahlásit nevhodný obsah