Diablo 3 má více než 10 milionů hráčů

3. srpen 2012 13:42 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (3)

Přes všechny problémy, které zkomplikovaly vydání třetího Diabla, může být Blizzard spokojen. Jeho akční RPG se totiž prodává výtečně. Dařilo se mu nejen bezprostředně po květnovém vydání, ale i v dalších měsících. Blizzard tak nyní mohl ohlásit 8,8 milionů prodaných kopií. Společně s 1,2 miliony uživatelů, kteří využili nabídku Annual úassu, tak Diablo pokořilo magickou hranici 10 milionů hráčů.

Vedle dlouho očekávaného Diabla se v první pololetí tohoto roku velmi dařilo také plošinovce Skylanders: Spyro's Adventure, která hodně těžila z prodejů sběratelských figurek. V celkových příjmech jde dokonce o nejvýnosnější hru Activisionu pro konzole a handheldy v prvním pololetí.

Activision ale zveřejnil i méně příznivé zprávy. Úspěch Diabla mohl mít jistý vliv na MMO World of Warcraft, tedy další hru stejné společnosti. WoWko za poslední tři měsíce ztratilo přes milion předplatitelů, jejich počet totiž klesl z 10,2 milionů na 9,1 milionů. Negativní trend se pravděpodobně zvrátí v závěru září, kdy vyjde v pořadí čtvrtý datadisk – Mists of Pandaria. Vedle něj si Activision hodně slibuje také od pokračování série Call of Duty a pochopitelně i od chystané plošinovky Skylanders Giants.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
402140
EnterTheNameHere napsal 6. 8. 2012 v 02.56

Tak Diablo je pro všechny z nás nostalgie, to se těžko překoná. Ani Diablo 3 to nedokázalo.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 8. 2012 v 22.00

lefiath: Tak to já rozhodně nelituju. Na Trochlight jsem sice zvědavý, ale bude se muset hodně snažit aby byl lepší než Diablo.

Nahlásit nevhodný obsah

20836759
lefiath napsal 3. 8. 2012 v 19.21

Lituju toho, že jsem si tu hru pořídil. O problémech a "kvalitách" toho díla již bylo řečeno dost, takže upírám naděje směrem Torchlight 2, od hry, které je více zaměřena na zábavu hráčů a ne na výdělky aukčního domu (což se odvíjí na celkové hratelnosti, která je tomu přizpůsobena, jako u F2P her, akorát tady vypláznete skoro 1500 kč).

Nahlásit nevhodný obsah