Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Vetřelci úspěšně válí v Anglii

19. únor 2013 13:32 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

Ona neviditelná ruka trhu je věc zcela nevypočitatelná. Jak jinak si vysvětlit, že kritiky snad ani zdaleka ne vlažně přijatá poslední inkarnace Gigerových Vetřelců se drží na vrcholu prodejních žebříčků?

Lidé buď málo čtou nebo na kritiky vůbec nedají, neboť v týdnu končícím 16. únorem byli vetřelci od Gearboxu na samotném vrcholu. Tedy alespoň v Anglii. Přitom Aliens: Colonial Marines mají na serverech Metacritic i Gamerankinkgs skutečně nevábná hodnocení. Nicméně, prodávají se.

Za zmínku také stojí úspěch Dead Space 3. Poslední Clarkovo dobrodružství je sice hojně kritizováno za ústupky v tolik milované hutné atmosféře, ale úspěch má takřka globální. Zde tedy vidíme krásně ilustrovaný fakt, že ač jsou nové prvky poškozující hororovou atmosféru kritizované, tak se jednoduše jedná o to, co si hráči jakožto kupní síla přejí.

Zdroj: VGChartz

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20855582
vojtisekhovorka napsal 19. 2. 2013 v 18.33

Řekl bych, že záleží jak se to podá. Dead Space 3 i Aliens: Colonial Marines měli masivní reklamní kampaň a na to prostě lidi slyší. To, že hrají odvar už se nedozví, protože za branami jsou další a další hry, kterým je zrovna dopřáván obrovský hype. A tak lidi kupují, dohrají a (protože není dostatečná kvalita k tomu dohrát několikrát) kupují další DLC a další hry, protože jsou ve stavu neustálé potřeby být "pobaven". Hry, které jsou výborné po herní stránce, obsahují potřebu kreativního myšlení a/nebo taktiky a/nebo mají skvělý herní design stojí v koutě bez potřebných prodejních čísel. Dřív než kdy jindy platí slova vyřčená v jednom z Levelových témat (číslo 125). Velmi smutné...

Nahlásit nevhodný obsah