Chystá se MOBA odbočka série Total War

28. březen 2013 23:45 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (2)

Studio Creative Assembly na právě probíhající konferenci herních vývojářů v San Francisku oznámilo odbočku strategické série Total War. Total War: Arena je free-to-play onlinovým spin-offem, který se pokusí svézt na vlně zájmu o moderní žánr MOBA. Nepůjde ale o pouhý klon DOTY. „Total War: Arena hráčům nabídne možnost stát se největšími veliteli historie a vést jejich armády do masivních týmových bitev. Arena se zcela zaměří na onlinový multiplayer a zkombinuje prvky žánrů RTS a MOBA,“ napsali vývojáři v krátké tiskové zprávě.

Během představování hry na GDC hlavní designér James Russell oznámil, že hra bude založena na kooperaci v týmovém módu 10v10. Hráči prý budou muset spolupracovat třeba vhodným rozmístěním lučištníků a jezdců. Jednotliví hráči přitom mohou ovládat maximálně tři oddíly s 500 bojovníky – to je oproti standardním dílům série málo, avšak ovládání oddílů má přinést dostatečnou hloubku (třeba manuální míření), aby byla hra skutečně komplexní. Hráči pak navíc budou moci své jednotky postupně vylepšovat, což může urychlit zaplacení drobných finančních částek. Mikrotransakce ale mají ovlivnit pouze rychlost, a ne obsah.

Hra by tradičně měla využít historického prostředí, ovšem v tomto případě mohou tvůrci zkombinovat různá období lidské historie – a templáři se tak možná střetnou s vojskem Sparty nebo jednotkami Napoleona. Další informace se od studia Creative Assembly jistě brzy dozvíme a my vás pochopitelně budeme informovat.

Zdroj: RPS, Polygon, Shacknews

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20844088
Nelekejse napsal 29. 3. 2013 v 11.07

To si pletes, jestli to bude Moba, tak to bude: Vy lamyyyyyyyy uz ste chciiiipliiiii. To je hroznyyy hraaaat s deckaaamaaaaaa.

P.S. : To se do učebnic tutove psat nebude...

Editováno: 29. 03. 2013 v 11.10

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 29. 3. 2013 v 10.39

Vare, Vare, rede mihi legiones meas.

[[http://cs.kanon.wikia.com/wiki/K%C3%A1n…]]

Nahlásit nevhodný obsah