World of Warcraft ztratil 1,3 milionu hráčů

9. květen 2013 14:17 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (4)

World of Warcraft zůstává největším placeným MMORPG současnosti, přesto se Activision musí o osud tohoto virtuálního světa strachovat. Podle výsledků za první čtvrtletí letošního roku totiž hra ztratila 1,3 milionu předplatitelů, což znamená, že ji 31. března 2013 mělo předplacenou 8,3 milionu hráčů. WoWko opustili především pařani v Asii, i v západním světě však došlo ke ztrátám. Activision přitom pro následující období počítá s dalším poklesem.

Vrcholu hra dosáhla v roce 2010, kdy měla 12 milionů předplatitelů a byla tak, co se týče počtu hráčů, větší než Česká republika. Od svého vrcholu však WoW pozvolna klesá, což narušil jen start datadisků. Díky loňskému zářijovému vydání rozšíření Mists of Pandaria hrálo World of Warcraft znovu více než 10 milionů lidí.

Activision tak musí přemýšlet, co s touto fantasy značkou provede dále, což společnost spolu s dalšími důvody, jako je start nových konzolí, vedlo k tomu, že raději upravila odhad svých příjmů pro další období.

Zdroj: finanční zpráva Activisionu, PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20859310
L.Augusta napsal 10. 5. 2013 v 07.11

To se stává, v dnešní době co se chrlí jedno MMORPG za druhým, tak není divu.

Editováno: 10. 05. 2013 v 07.16

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 9. 5. 2013 v 20.41

DiNardo: Lepší MMORPG zadara? Jmenuj, prosím. :)
Nelekejse: Souhlas. Už jsem to říkal jinde na jiném foru: Že vykrádali v MoP asijskou kulturu neznamená, že se zaměřovali na Asii. Stejně jako když ve Wotlk vykrádali serverské legendy, tak to taky neznamenalo, že se zaměřují na islandský, švédský, norský a finský trh. :) Ta Asie se jen prostě dobře bere do huby, protože tamější herní trh expanduje, zatímco na západě to tak nějak stojí. A asiati chovají ke hrám větší vášeň, než stále poměrně prudérní Evropa.

Nahlásit nevhodný obsah

20844088
Nelekejse napsal 9. 5. 2013 v 20.02

Na asijske hrace se zameruji stabilne. Burning crusade byl zameren na asii a prinesl velky narust hracu. A ze prisel pokles hracu? Takove veci vzdy putuji po sinusoidach. Sam pamatuji dobu kdy nas pul servru odeslo hrat Age of Conan a Warhammer online. Take doslo k poklesu. A co bys nerekl? Za rok sme tam byli z5. Rozhodne bych nerekl, ze se z toho activision polozi nebo, ze to bude setrvaly trend. Take nechapu to: "dobre jim tak..." nebo ten plk: "protože tam maj beztak lepší MMORPG zadara." To je hodne subjektivni. Libi? Nelibi? Kazda kurva ma svyho klienta. A osobne bych se hodne zdrahal kurvy co by davala zadarmo, premyslel bych o tom kde je problem...

Nahlásit nevhodný obsah

20850277
DiNardo napsal 9. 5. 2013 v 16.43

Dobře jim tak, zaměří se na Asii v podobě nového datadisku a lidi v asii jim přestali platit, protože tam maj beztak lepší MMORPG zadara.

Nahlásit nevhodný obsah