Mikrotransakce možná míří do WoW

5. červenec 2013 10:28 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (1)

Americká společnost Blizzard zvažuje zavedení mikrotransakcí pro World of Warcraft. Tato onlinová hra v poslední době ztrácí předplatitele, stále však zůstává největším placeným MMORPG současnosti.

„Zkoumáme možnosti, jak hráčům ve vybraných regionech umožnit nakupovat přímo ve hře. Součástí tohoto procesu jsou různé prvky, které se budou objevovat v PTR. S postupem vývoje poskytneme další informace,“ napsal na diskuzním fóru Battle.netu komunitní manažer Zarhym v odpovědi na dotaz hráčů, kteří na serveru Public Test Realm objevili speciální předmět odkazující na herní obchod. Šlo o kouzlo, které zdvojnásobí zisk zkušeností. Dosud bylo možné kupovat pouze zvířátka.

Zástupce Blizzardu bohužel neupřesnil, o jaké oblasti světa půjde, je však pravděpodobné, že se mikrotransakce nejdříve objeví v Asii, kde je nesmírně populární free-to-play model zpoplatnění. Nabídka mikrotransakcí v herním obchodě by mohla být prvním krokem, jak World of Warcraft změnit do free-to-play podoby, o níž se v souvislosti s ním už dlouho spekuluje.

Zdroj: Battle.net, Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845348
Lahva napsal 5. 7. 2013 v 14.27

Tak ještě jestli se to nezvrhe ve P2W, tak proč ne.

Nahlásit nevhodný obsah