Blizzard: WoW dostane mikrotransakce

12. červenec 2013 09:40 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (3)

Názory se časem mění. A to i v Blizzardu. Velká firma do svého neméně velkého MMO dobrodružství World of Warcraft proto nakonec zavede podporu finančních mikrotransakcí. Hra, která byla celá léta držena při životě díky předplatnému od milionů klientů, si tedy na stará kolena přilepší i malými částkami, které hráči začnou utrácet za drobné předměty a bonusy.

Záměr dodat do WoWka mikrotransakce už potvrdil komunitní manažer Blizzardu. Na oficiálním fóru prozradil, že se do hry zavede nákupní centrum. Skladba "zboží" se má ale prý regionálně lišit. Například zkušenostní buffy budou k mání pouze pro Asiaty a hráči ze západu si budou vybírat spíše z hmotných cetek. Uvidíme, jestli tomu Blizzard nějak přizpůsobí strukturu hry.

Ingame store ještě není ani ve testovací fázi. Blizzard zatím jen sbírá náměty a připomínky od samotných hráčů, takže stanovovat datum spuštění mikrotransakcí je skutečně předčasné.

Zdroj: Battlenet

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20850277
DiNardo napsal 12. 7. 2013 v 12.01

Ciriklo:
Zatim jsem v žádném MMO neměl problém, že by platíci lidi byli v nějaký obrovský výhodě, většinou maj jen kosmetické úpravy nebo mounta (u planetside 2 si můžeš koupit zbran fajn, ale neni to žádná výhra, každej jí může mít, jen později) a expící boost? jen dobrá věc, ne každej chce trávit u expení měsíc než má max level.

ale co, stejně jim lidi pořád ubívaj, takže musí s něčim přijít aby se jim vrátili zisky :D

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 12. 7. 2013 v 11.07

Ciriklo: No třeba takový Star Trek Online má taky mikrotransakce, ale je to nastavené tak, že to platící moc neznevýhodňuje (respektive to jenom urychluje pro platící).

[[http://cs.kanon.wikia.com/wiki/K%C3%A1n…]]

Nahlásit nevhodný obsah

20816488
Ciriklo napsal 12. 7. 2013 v 09.34

Dnešní MMO hry nehraju hlavně z důvodu mikrotransakcí. Neb je stále víc hráčů, kteří neplatí zatímco já ano. ve hře se to může projevit tak, že neplatící není tak "vymakaný" jako ten, který si něco zakoupil. Pro mě to je nerovnováha a důvod to vůbec nehrát. Mě mikrotransakce smrdí. Takové hry jsou v mých očích jedním velkým, barevnýcm obchodem, supermarketem. A to se mi nelíbí.

Nahlásit nevhodný obsah