Arma 3 vyjde bez kampaně!

6. srpen 2013 17:29 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (5)

O vývojářích z Bohemia Interactive se v poslední době bavíme především v souvislosti s Take on Mars, hodně nás ale zajímá jejich vlajková loď - Arma 3. Bohužel, dnešní zpráva nepatří k těm veselým. Před malou chvílí totiž vývojáři oznámili, že nestíhají dokončit příběhovou kampaň a hra vyjde bez ní. Ne, o příběh samozřejmě nepřijdete, v Bohemce se jen rozhodli neposouvat datum vydání a kampaň doplnit později skrze updaty.

Na první pohled se může zdát, že na nás chtějí čeští vývojáři rýžovat peníze, hned v zápětí ale potvrdili, že ony příběhové epizody budou k dispozici zcela zdarma a kampaň považují i nadále za integrální součástí hry. Podobný model zatím mnoho vývojářů nevyzkoušelo, je to tedy zároveň i test pro komunitu a jejich shovívavost. Sami vývojáři pak nechodí kolem horké kaše a problém, kvůli kterému bude kampaň absnetovat, vysvětlují přímo: "Jednoduše řečeno: kampaň není hotová. Je zde několik faktorů, které nám zabraňují dokončit naší práci na takové úrovni kvality, se kterou bychom byli pro vydání spokojení. Máme rádi kampaně, chceme je vytvářet i hrát. Také je dlužíme naší komunitě, která nás od začátku vývoje podporuje. Proto se všem, kdo s napětím očekávali skvělý zážitek, hluboce omlouváme za další čekání.

Pokud se ptáte, proč tohle zpoždění vzniklo, a jak je možné, že vývojáři práci nestíhají, jde zejména o problémy spojené s fundamentálními změnami, kvůli kterým museli ze hry vyhodit přibližně dva roky usilovné práce. "Zjistili jsme, že se náš původní plán nevyvíjí tím správným směrem, který bychom očekávali od plnohodnotného pokračování série Arma. Změny, které jsme museli nezbytně učinit, abychom vrátili vývoj na koleje, byly finančně náročně a složité, věříme však, že se to všechno ve výsledku vyplatí," vzkazují vývojáři.

Nezbývá tedy nic jiného, než dál vytrvale čekat a doufat, že se upřímné omluvy a usilovná práce přetaví v kampaň, na kterou budeme vzpomínat stejně jako třeba v případě prvního Flashpointu. S vývojáři z Bohemia Interactive budeme tak jako tak mluvit během Gamescomu a přineseme vám podrobnější informace ohledně celé situace a dalších projektů.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 7. 8. 2013 v 10.04

Pidalin: Takhle hra je již dokončena, když se myslí plně zmoditelný sandbox.
A kampaň? U mne osobně jak jedu chronologicky spíše kampaně, tak nejsem ani v půlce originálního operation flashpoint stejně.
Havran: Asi nechtěj lidem bránit hrát kdyby se objevil nějaký mód typu dayZ ještě před kampaní. Jinač právě tímto alfa/beta že argumentovali tímto původním plánem proč to vydávaj takhle. Nechtěli to odkládat, aby naštvali lidi; dle reakce Pidalin předpokládám, že asi vždy bude problém.

Nahlásit nevhodný obsah

20790522
Havran napsal 7. 8. 2013 v 06.44

HanCC: Imho kdyz prodavaji uz alfu a betu tak to klidne odlozit mohli. Ti co chteli jen multik si Armu nejspis uz koupili. Musim rict ze kampan rozkouskovana a rozsekana do nekolika updatu mi prijde mnohem horsi.

Nahlásit nevhodný obsah

20817045
HanCC napsal 6. 8. 2013 v 22.27

Pidalin: Podle mě je to lepší řešení než zase odkládat datum vydání. To by naštvali daleko víc lidí kdyby to odložili. Stejně si to většina lidí pořídí kvůli mulťáku.

Nahlásit nevhodný obsah

20814464
Pidalin napsal 6. 8. 2013 v 21.55

Jak můžou vydat nedokončenou hru a zbytek dodat časem? Si dělaj prdel ne? Ale bohužel je tohle chování poslední dobou normální.

Nahlásit nevhodný obsah

20853727
Arc napsal 6. 8. 2013 v 20.45

AFAIK to že nebude kampaň při launchi se ví už dlouho :)

Nahlásit nevhodný obsah