USA odepřelo vstup LoL progamerovi

6. leden 2014 13:31 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (5)

Za pár týdnů začíná progamingová sezóna a hráči z celého světa se sjíždějí se svými týmy v přípravách na turnaje. Tým Counter Logic Gaming (CLG) však musí řešit na poslední chvíli náhradu svého hráče neboť jednomu z jejich hráčů americké úřady zrušily víza a zamezili tak vstupu do země.

Marcel Feldkamp s přezdívkou Dexter je nejnovějším členem CLG a do Spojených států přiletěl z Německa, aby se v Kalifornii setkal se svým týmem. Na letišti ve Washingtonu ho však zadržela kontrola, prohledala jeho zavazadla a uvrhla na noc do zadržovací cely. Nakonec byla jeho sportovní víza zrušena, následkem čehož Feldkampovi nezbylo nic, než se vrátit zpět do Německa.

Od loňského července Spojené státy vydávají profesionálním hráčům sportovní víza, na jejichž základě mohou do země přijíždět a pracovat hráči z jiných zemí a stejně tak mohou američtí progameři vyjíždět ven. Feldkamp však původně cestoval pouze s dočasným dokumentem, který se na krátké pobyty obvykle vydává. Nyní bude muset počkat, zda mu budou sportovní víza vydaná včas, aby se turnaje mohl zúčastnit. Prozatím se spekuluje, že by jeho místo mohl obsadit Brian "TrickZ" Ahn, který s CLG hrál na zkoušku v Kolíně nad Rýnem v mimo sezónním Intel's Extreme Masters.

Zdroj: Daily Dot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
402140
EnterTheNameHere napsal 7. 1. 2014 v 06.49

Podle toho co čtu, tak měl visa waiver, 90 denní propustku, která se vztahuje i na účast v soutěžích, pokud za to není placen, což dle CLG splňuje, protože s nimi nemá žádnou smlouvu a není jimi ani jejich společníky placen. CLG myslí, že mu zakázali vstup, protože si mysleli, že přicestoval s úmyslem nelegálně pracovat. Dokud tedy nebude zaměstnancem CLG a nebude mu uděleno "sportovní" vízum, na území USA ho nepustí.

"Sportovní" vízum tedy neměl. BTW si ani nemyslím, že by na něj byli tvrdí. Prostě se jim něco nezdálo, a tak ho nechtějí pustit do země - tohle se může stát i komukoliv, kdo chce přijet do EU a i nám do jiných států, kde vydávají víza. Amerika v tomhle není zas tak osamělá.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Forest napsal 7. 1. 2014 v 00.05

To je tak když se potká blbec s blbcem :D

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 6. 1. 2014 v 18.29

Amerikános kokotos :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Veti napsal 6. 1. 2014 v 16.12

To je zajimave. V clanku se pise, ze byla jeho sportovni viza zrusena. O neco niz, ze cestoval pouze na docasne vizum a ted ceka, jestli stihne dostat sportovni viza.

Jak to teda doopravdy je? :D ...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Daniktheamazing napsal 6. 1. 2014 v 15.40

Vojta je fanousek LoL? Nebo jen nahodou narazil na tuhle zpravu ?

Nahlásit nevhodný obsah