World of Tanks vydělává efektivně

10. duben 2014 16:12 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (7)

Nejvýnosnější multiplayerovou hrou je v současnosti válečné World of Tanks. Vyplývá to ze statistiky, která poměřovala průměrné výdaje hráčů za měsíc. WoT zvítězilo s cifrou 4,51 dolaru na hlavu. Výzkum provedla společnost Superdata, která se specializuje na analýzu free-to-play trhu. 

Autorské studio Wargaming.net může být na výsost spokojeno. Opět se potvrdilo, že World of Tanks patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející MMO hry na trhu a co se týče průměrného výdělku na hráče, poráží všechny významné konkurenční hry včetně druhého Team Fortress od Valve a třetího Guild Wars 2 od ArenaNet. 

Statistika brala v úvahu měsíční útraty hráčů za poslední rok a do top deseti se dostaly i méně známé hry jako Combat Arms či Heroes of Newert. Naopak v ní chybí stálice poslední dekády World of Warcraft. 

Statistika však nevyjadřuje celkové výdělky her. Ty se totiž odvíjejí od velikosti hráčské základny. Takové League of Legends má sice na hráče pouze 1,32 dolaru za měsíc, ale měsíčně hru hraje 58 milionů lidí, což činí výdělek skoro osmdesát milionů dolarů za měsíc. Naproti tomu World of Tanks může měsíčně vydělat "jen" lehce přes čtyřicet milionů, protože jej hraje pouze devět milionů lidí.

Zdroj: CVG, VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
jerry napsal 4. 11. 2014 v 12.24

Každej, kdo pronikne do mechaniky hry za nějaký čas zjistí, že je ta hra jen velkej podvod na hráče. Jediný co jako hráč ovlivníte je směr jízdy a kdy a na koho vystřelíte. Ostatní určuje hra losem. A koho to pak má bavit.....

Nahlásit nevhodný obsah

-1
zoul napsal 20. 4. 2014 v 00.12

tohle psal nejaky retard. :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
jk napsal 11. 4. 2014 v 07.20

WofT, téměř všechny updaty jsou změny k horšímu, snad kromě grafiky. Neustálá změna "pravidel" mě donutila tuto hru přestat hrát.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
jeremiasz napsal 10. 4. 2014 v 18.44

Ad Franta - podstata je, ze vetsina pricetnych platicich drzi premiovy ucet jen par mesicu, nez nasetri a nagrinduje na tanky, co chce, pak hrajes gratis a na bezny provoz vydelas, navic vzhledem ke stavu hry a pristupu WG hodne lidi platit prestava a hraje uz jen sem tam par her nebo odchazi uplne a az vyleze WOTku konkurence, propad bude hodne znat a doufam ze WG i poradne zaboli, spousta regularu je otravenych

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 10. 4. 2014 v 17.05

Michals: Nejvýdělečnější na hlavu.

Franta: GW2 není free to play a počítat u WoWka průměrnou měsíční útratu je trochu zbytečné, když hra má měsiční poplatky :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Franta napsal 10. 4. 2014 v 16.49

Pokud se pruzkum zabyva TOP free to play online games, tak je zcela jasne ze World of Warcraft s mesicnimi poplatky tam figurovat nebude.
I kdyz je usmevne ze hodne lidi si ve World of tanks plati premiovy ucet, takze to ve vysledku vychazi temer stejne. Ale je to free to play! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Michals napsal 10. 4. 2014 v 16.36

Hmmm. Tak v první větě píšete, že je WoT nejvýdělečnější a v posledním odstavci zase tvrdíte opak...

Nahlásit nevhodný obsah