Poslední den aukcí v Diablo 3

23. červen 2014 08:28 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (5)

Kontroverzní herní prvek, od kterého si Blizzard slibovali rozprostření náhodně generovaného lootu mezi hráče (a také nějaký dodatečný výdělek do své kapsy) bude zítra v úterý 24. června zrušen. Aukční síň, kde hráči mohli prodávat předměty za herní i skutečnou měnu, tak zavřenými dveřmi završí více než dvouletou činnost plnou problémů s bugy a exploity.

Samotní tvůrci zpětně přiznávají, že aukční síň hře spíše uškodila. Přitom ji Blizzard to hry přidali s dobrými úmysly. V Diablo 2 fungoval prodej předmětů přes diskuzní fóra a při placení skrze jisté služby docházelo k podvodům a kradení bankovních informací.

Blizzard chtěl tedy pohlídat, aby hráči, kteří si chtějí herní předmět koupit, či ho prodat, měli bezpečný způsob, jak to udělat. Jenže možnost si předmět koupit znehodnotila primární možnost předmět získat z poražených příšer. Šéf Blizzardu Mike Morhaime prohlásil, že aukční síně hře ublížily životnosti a znovuhratelnosti hry.

Poslední ze skandálů, který aukční síně postihl, byl exploit z loňského května, kdy si hráči mohli za skutečné peníze nakoupit drahokamy, které šly pak přeměnit do herních peněz v nesmyslném poměru a někteří hráři si tak přišli až na bilion (milion milionů) zlaťáků. Exploit byl opraven, ale jeho výsledek herní ekonomice uškodil.

Hráči mají tedy jeden den na to, aby z aukcí stáhli všechny své nabízené předměty a případně i své vybrané peníze. Po úterku totiž už bude všechno navždy pryč.

Zdroj: Polygon

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Harry napsal 23. 6. 2014 v 13.51

aukce neprobíhají už pár měsíců. Nicméně tam fyzicky zůstávala právě proto, aby si lidi mohli vybrat svý itemy a goldy. Dneska je poslední možnost. Protože vím jak to je, tak mě trochu vydráždil ten nadpis. Ale jinak dobrá práce a pokračuj v tom co děláš :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Forest napsal 23. 6. 2014 v 11.41

Hra dělaná od začátku jenom pro aukční síň a teprve když Lizzu (ano L) došlo že z toho nic nebude tak to s velkou pompou ruší :D
Komici na jedničku :D

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 6. 2014 v 10.16

Ha, prý s dobrými úmysly, kdyby aukci nepodřídili drop šance tak bych tomu možná i věřil.

Nahlásit nevhodný obsah

20860016
Vojta Dřevíkovský napsal 23. 6. 2014 v 09.36

Tataboj: V originále trillion, tedy skutečně český bilion

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tataboj napsal 23. 6. 2014 v 09.32

Není to spíš miliarda? Anglicky bilion znamená miliarda. Nevím tedy, jak to je v originálu.

Nahlásit nevhodný obsah