Overwatch nejspíš čeká změna jména

12. leden 2015 11:42 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (5)

Onlinové FPS od Blizzardu se poprvé objevilo poměrně nedávno v rámci podzimního BlizzConu a vypadá to, že titul čeká změna názvu, neboť dle amerického patentového úřadu existují dvě žádosti o udělení obchodní značky Overwatch a ta od Blizzardu přišla později.

Značku Overwatch si totiž také zaregistrovala společnost Innovis Labs pro svoji smartphonovou aplikaci, která přináší herní prvky jako radar, chat, perky a komunikaci s velícím střediskem do skutečných zápasů v airsoftu, paintballu, laser game a dalších.

Blizzard podal žádost o registraci značky loni v dubnu, nicméně o problému dvou stejných názvů se údajně ví již od července, kdy se zjistilo, že žádost podaná Innovis Labs předchází žádosti od Blizzardu. Ten zřejmě nepodal žádné argumenty, proč by jeho žádost neměla být odmítnuta, a tak ji patentový úřad pozastavil.

Aplikace od Innovis Labs je kategorizována jako zboží a služby související s hrami, zatímco Overwatch od Blizzardu je v žádosti popsán jako poskytující službu on-line počítačové hry a, což zřejmě stojí za celým problémem, obsahuje příliš obecně shrnuté přidružené zboží a služby". Pokud Blizzard neučiní potřebné kroky, je docela možné, že jeho Overwatch bude muset změnit jméno. 

Overwatch byl představený jako první nová IP od Blizzardu po sedmnácti letech. První beta se očekává v průběhu tohoto roku a přihlásit se o pozvánku můžete na oficiálních stránkách hry.

Zdroj: NeoGAF

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
FoFo napsal 12. 1. 2015 v 21.00

Já si říkal už dávno proč tomu nedali název Blizzwatch, třeba na to konečně dojde :))

Nahlásit nevhodný obsah

-1
PRAVDA napsal 12. 1. 2015 v 14.34

SkillJam: To víš, Homoleho si jen tak nekoupíš :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 12. 1. 2015 v 13.04

Tak ať před to hodí Team.

Nahlásit nevhodný obsah

20822283
SkillJam napsal 12. 1. 2015 v 12.43

A Homola má po prdeli....

Nahlásit nevhodný obsah