Diablo III chce zkusit mikrotransakce

23. únor 2015 08:46 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (14)

Nejnovější patch pekelné rubanici přinese tradiční hrstku nových legendárních zbrojí, novou bounty do Adventure modu a novou příšeru, ale zdaleka nejzajímavější je pár novinek, které se nebudou týkat úplně všech hráčů.

V jistých regionech chce Blizzard vyzkoušet, jak by v Diablu III fungovaly mikrotransakce. Někteří hráči tak budou moci na testovacím serveru Public Test Realm narazit na pětici novinek. Do hry přibude nová měna nazvaná Platinum, zakoupitelné EXP boosty na určitou dobu, nové dekorativní předměty jako křídla, nebojující peti nebo jiné portrétky, rozšířitelné místo v bedně a nové UI.

Blizzard se vyjádřil, že mikrotransakce se nedotknou Severní Ameriky. Zkušební model vychází z přání některých hráčů, ale prozatím Blizzard neplánuje, že by jej uplatnil v Americe. O Evropě v prohlášení ale nemluví.

Ještě než se pustíme do rage proti Blizzardu, mohli bychom se zamyslet, pro koho tedy nový model je. Nové prvky mi sedí nevíce pro asijský trh, kde by se hra mohla nakonec přeměnit do F2P a nikoho by to asi nepřekvapilo. Po třech letech od vydání Diablo 3 ztratilo páru a při pohledu na Hearthstone a Hots Heores je vidět, že si Blizzardi dokáží s mikrotransakcemi poradit. Uvidíme, zda to pro hru bude druhá míza nebo spíše hřebík do rakve.

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 23. 2. 2015 v 22.34

Tarjafan: No jo, bohužel je to tak. Lidé si kupují kosmetické hovadinky ve hrách, za které zaplatili plnou pálku a nevědomky tím poškozují všechny hráče.
Kde jsou ty časy, kdy bonusové oblečky a podobné blbůstky byly odemknutelné hraním a ne vypláznutím několika eur...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Minstriel napsal 23. 2. 2015 v 22.18

Tarjafan: To je fakt, dobrý názor. Jen to nemění nic na tom, že by to mohlo být zdarma v rámci dropu, nebo nějaké odměny ve hře a né tahat z hráčů další prachy. Ty mounty si můžu taky koupit, jen je v tom prostě podporovat nebudu to už je moc. Jinak wowko hraju.....

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tarjafan napsal 23. 2. 2015 v 16.39

Minstriel: Nechápeš to, protože na to koukáš pouze z vlastního pohledu. Musíš si uvědomit, že někdo má tolik peněz, že z jeho pohledu pro něj ten mount stojí plácnu 5,- a je mu jedno, že si ho koupí. Jemu to problém nedělá. Někdo jiný zase má třeba nějaký normální příjem, ale jeho hlavní náplň volného času jsou pc hry a nepotřebuje utrácet nikde jinde, tak si může dovolit jednou za čas pořídit mounta do hry a udělat si tim radost. atd. A pak jsou tu lidi jako ty, co o to nemají zájem. Nicméně, na ně není nabídka cílena.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Minstriel napsal 23. 2. 2015 v 15.48

Mitsurugi: Mitsurugi: Bohužel co se wow týče, tak potkávám spousty hráčů, kteří jezdí na mountech za eura což mi přijde hodne ujeté. Nepochopím, jak si člověk koupí hru + datadisky a dalších cca 370,- Kč měsíčně a nevadí mu platit si za mounty a kraviny. Bohužel lidé to kupují, tak to Blizzard a ostatní budou dělat dál. Je to hnus a tím se mi blizzard hnusí. Z Diabla 3 udělají v Číně hru na android a vydělá jim to víc, jak v evropě za jednorázovky.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 2. 2015 v 12.36

Slon: Však se taky zvyšuje, boss má větší šanci na drop, než nějaký normální enemík. Akorát těch normálních enemíků zabiješ mnohonásobně víc a rychleji, takže to pak vypadá, že z nich věci padají častěji.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Slon napsal 23. 2. 2015 v 12.32

Mitsurugi:
Ale neměl by se drop na legendary věci (třeba) zvyšovat s těžším nepřítelem? Prostě se necítím dostatečně odměněn, když porazím nějakýho těžšího nepřítele a z něj nepadne nic zajímavýho. A pokud si dobře pamatuju, tak žádnou výbavu z bosse sem si nenechal.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 2. 2015 v 11.42

Slon: Tak to není špatně, to je prostě pravděpodobnost.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Slon napsal 23. 2. 2015 v 11.39

Mitsurugi:

Ten drop mi ale stale přijde ujetej. Z běžných monster kolikrát padne o dost lepší věc než u hlavních bossů.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Slon napsal 23. 2. 2015 v 11.38

LastMan:
To je důvod, proč sem se na HotS vykašlal. Přemrštěný grindovací požadavky a nebo zacvakej..

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 2. 2015 v 11.37

Pokud kvůli mikrotransakcím neupraví postup hrou, aby do nich hráče nutili (přesně tak, jak to udělali s Auction Housem a otřesnými dropy) a dají je do F2P verze, tak v pořádku.
Ale jestli nacpou mikrotransakce do placené verze hry, tak ať táhnou do hajzlu. Zaplatil jsem za hru i za datadisk, tak chci mít přístup ke všemu. Stejně tak mě ve WoWku štvou mikrotransakce, člověk si musí koupit hru, datadisky, platit předplatné a oni ještě mají tu drzost nabízet mikrotransakce. Je mi jedno jestli jsou pouze kosmetické, nebo ne. Jakékoliv mikrotransakce v plné hře podle mého názoru nemají co dělat.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
LastMan napsal 23. 2. 2015 v 11.26

Zrovna u HotS je F2P systém velmi nepovedený....a doufám že než se dostane hra do RC stavu, tak to změní. Nezlobte se na mě ale farmit goldy na jednoho hrdinu za 10k 34,9h v průměru je celkem hnus a to člověk musí mít štěstí na daily questy. Jinak za vyhranou hru je 30goldů a za prohranou je 20g.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
rez napsal 23. 2. 2015 v 10.56

to by měli spíš zkusit se starcraft 2 a udělat ho free to play

Nahlásit nevhodný obsah

-1
CryAngel napsal 23. 2. 2015 v 09.30

Vývojáři psali, že se tyto mikrotransakce nebudou týkat Amerických serverů, ani Evropských serverů a ani Korejských. Budou se týkat pouze Čínských serverů. Asi to bude jen na testování a pak se to možná i přesune na jiné servery, kdo ví.

Nahlásit nevhodný obsah