Hudba k Cyberpunk od skladatele Zaklínače

24. únor 2016 12:16 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (11)

Netrpělivě očekávaná nová hra od polského studia CD Projekt RED je bezpochyby ještě v plenkách, ale to neznamená, že se na její konto co chvíli neobjeví nějaká zajímavá novinka. Tentokrát bude řeč o hudbě.

Úkol postarat se o soundtrack připadl polskému hudebnímu skladateli Marcinu Przybyłowiczi. Třicetiletý hudebník má za sebou práci nejen na Zaklínači, ale i dalších menších hrách jako Hard West, Afterfall: Insanity, Hard Reset nebo The Vanishing of Ethan Carter. Že složí hudbu ke hře Cyberpunk 2077, sám potvrdil v rozhovoru pro web GamePressure.

Má už podle svých slov za sebou i nějaké první pokusy. Do té doby, než se zaposloucháme do jeho sci-fi melodií, oblaží nás sluch ale ještě jeho muzika, kterou přichystal pro druhé velké rozšíření Zaklínače 3. Pro expanzi bylo nahráno přibližně 40 minut nové hudby, jejíž rozsah překoná první DLC - stejně jako to má být se samotným herním obsahem.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877390
Strejda Phil napsal 26. 2. 2016 v 07.40

Kardal Spindal: Mám stejný problém,ale se Zaklínačem 2. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20879136
Kardal Spindal napsal 26. 2. 2016 v 01.39

Hudba k Zaklínači 2 rozhodně patří k těm nejlepším v branži. Co skladba, to klenot; každá perfektně podkresluje danou pasáž hry. O to víc mě zamrzel doprovod k Zaklínači 3. Pěkně se to sice poslouchá, ale žádná melodie, snad s výjimkou skvělých Ladies of the Woods, mi v hlavě neutkvěla. Zvukovému doprovodu Zaklínače 3, stejně jako samotné hře, zkrátka, narozdíl od Zaklínače 2, schází duše, rizí identita. Snad se hoši, respektive děvčata v CD Projektu pochlapí, respektive poženští, a stran hudby navážou na odkaz Z2.

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 25. 2. 2016 v 22.08

Wizard: Pro mě cyberpunk znamená první pokusy se synťáky v populární hudbě, které v základu vycházely z punku. Takový anglický přelom 70. a 80. let.
https://youtu.be/jCr5yvuGwOk
https://youtu.be/kLfz2bb xxuM
https://youtu.be/OSokwRcBMIo

Nahlásit nevhodný obsah

20787966
Wizard napsal 24. 2. 2016 v 21.15

btw, v některých pasážích si velice dobře dokážu představit třeba i takovéhle úlety. Nějaká zapadlá augmentační laboratoř, kde probíhají kdovíjaké experimenty a z vizuálu se na vás sype ryzí chill a mráz... a doprovází to něco takovéhodle.

https://soundcloud.com/bee_mask/moon-shadow-m ove-1

Editováno: 24. 02. 2016 v 21.16

Nahlásit nevhodný obsah

20787966
Wizard napsal 24. 2. 2016 v 21.07

samozřejmě, když se to bere zjednodušeně, tak je snadné si pod cp hudbou představit takovéhle kusy: https://soundcloud.com/perturbator/perturbator-technoir-feat -noir?in=archdukechocula/sets/cyberpunk

a jasně, staronové staré mašiny na tisíc způsobů umí setsakra divy... ale v principu to není cyberpunk. xD

Nahlásit nevhodný obsah

20787966
Wizard napsal 24. 2. 2016 v 20.34

miloch.pivoch: deus ex rozhodně nemá cyberpunkovou hudbu!

(i přes rozpačitost toho tvrzení si za ním stojím) Tam se jede takřka plně v rysech typických sci-fi doprovodů.

(respektive: jednička je plná tradičních elektro-tracků, human revolution zase jede na vodách orchestrace a dlouhých táhlých popěvků beze slov v kontrastu s takovou moderní zvučnou elektronikou a sem tam nějakou experimentálnější polohou... ale tak jako tak se bavíme o soundtracku prostřednictvím elektronické hudby... s cyberpunkovou hudbou jako se žánrem to nemá společného moc nic (a mnohem lépe by se škatulkovalo do nějakého future elektra, synthpopu, synthwavu, nu breaku a dalších žánrů)...


(kdybychom šli do detailu, ona vlastně oficiálně žádná cp hudba neexistuje.)... prostě punk je jinde... pro plnohodnotný zážitek cyberpunkového koncertu se nalaďte na glitch mrtvého televizního kanálu s barvou jako smog nad Pekingem.)

Editováno: 24. 02. 2016 v 20.52

Nahlásit nevhodný obsah

20886582
miloch.pivoch napsal 24. 2. 2016 v 19.59

Wizard: Cyberpunková hudba a budoucnost je vcelku velký mainstream, a proto bych byl zase já rád, pokud by soundtrack, který, jak jsi řekl, by mohl stát víc samostatně a také nebyl klasické cyber klišé, čímž by se odlišil např. od Deus Ex Human Revolution.Zkrátka popřemýšlet a vymyslet něco originálního a zajímavého. Postačilo by i poupravení cyberpunk konceptu a všerůzných elektronických dodatků pro ozvláštnění.

Nahlásit nevhodný obsah

20787966
Wizard napsal 24. 2. 2016 v 13.20

Merengues9: No, tady si dovolím trochu polemizovat... přeci jen už i samotný setting hry křičí punk a cyber je k tradičnímu sci-fi taky kousek vzdálenější...Distorze, disharmonie, technologickej overload, temnota a kontrast. O zvukomalbu a podobné doprovodné ambientní tracky se nebojím, ale samotné OST by určitě chtělo doplnit i o trochu výrazovosti a xiftovosti.

Přeci jenom z jeho tvorby je vyloženě slyšet, že to je prostě "soundtrack"...taková ta hudba u které předpokládáte, že se k ní přilepí nějaká ta scéna. Jenže tady by to ale po stránce hudby chtělo i trochu něco "ostřejšího" Ať z každého* rohu vyřvává kde jaká různá změť hluku a kdo ví co všechno a město mluví samo za sebe ( a k tomu to určitě bude chtít nějaké "dobové" tracky),... Doufám, že hudbu nepodcení a podaří se zachovat pestrost a ostrost a přesně ten tón, který je pro cyberpunkovou hru potřeba. ;)

a ať si zajde aspoň na nějakej pankovej koncert pro inspiraci a představí si, co by taková punková kapela mohla předvádět naboostovaná technologiema.

*-rozhodně ne z každého, jen tam, kde to je vhodné samozřejmě :D

Nahlásit nevhodný obsah

15916702
Merengues9 napsal 24. 2. 2016 v 12.32

Tak to je skvělá zpráva, Zaklínač má skvělý soundtrack.

Nahlásit nevhodný obsah