Overwatch bude na PC jiný než na konzolích

29. březen 2016 15:37 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (3)

Rozdílné platformy si žádají rozdílný přístup, shodli se vývojáři v Blizzardu a proto Overwatch bude na počítačích a konzolích odlišný. Potvrdil to šéf vývoje Jeff Kaplan v rozhovoru s YouTuberem Th3Jenzem.

"Myslím si, že nejdůležitější je uklidnit komunitu. Plánujeme celou hru vybalancovat pro konzole a počítače separátně," oznámil Kaplan. "Nebudeme ji balancovat rozdílně pro Xbox a PlayStation, nemyslíme si, že je mezi nimi dostatečný rozdíl. Ale nechceme udělat nic, co by poškodilo konzolovou verzi kvůli PC a nic, co by poškodilo PC verzi kvůli konzolím."

Další rozdíl by potenciálně mohl nastat v otázce komunitního obsahu. Kaplan zdůraznil, že se nápadu na uživatelské skiny, mapy či sprejovatelné obrázky vůbec nebrání, ale momentálně se na podporu komunitního obsahu nemůže soustředit.

"Naše infrastruktura nástrojů je momentálně velice prostá a základní. Rozhodně není ve stavu, ve kterém ji můžeme uvolnit hráčům, aby se do ní pustili. Ne, že bychom se báli, že ji budou rozebírat, to by nám mohlo dělat starosti v pozdějších fázích. Zatím nemáme infrastrukturu, která by jasně ukázala 'Tady můžeš udělat novou mapu' nebo 'Tady můžeš udělat vlastní skin' a zatím se tomu ani neblížíme. Jestli se rozhodneme to zpřístupnit, bude nám to trvat ještě docela dlouho."

Jak by se uživatelský obsah objevoval na konzolích, je zcela jiný problém, kterým se v Blizzardu zatím zjevně nezabývají. Overwatch vychází na PC, Xbox One a PlayStationu 4 už 24. května a několikadenní otevřenou betou před jeho vydáním.

Zdroj: VG24/7

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20851060
Legoldos napsal 29. 3. 2016 v 22.21

Lex_: jsou to blizzardi, tem vzdycyk vsechno "trva"

Nahlásit nevhodný obsah

20884991
Lex_ napsal 29. 3. 2016 v 21.35

Ale nějak jim to strašně dlouho trvá, pc verze už byla suprově odladěná v betě, málokdy člověk spatří takhle "polished" hru.

Nahlásit nevhodný obsah

20877390
Strejda Phil napsal 29. 3. 2016 v 19.33

Konečně firma,která na PC nese*e!!!

Nahlásit nevhodný obsah