Autor Papers, Please vydal demo nové hry

12. duben 2016 10:51 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (3)

Lucas Pope, který se před pár lety proslavil nezávislou hrou Papers, Please, v níž jste rozhodovali o tom, kdo smí vstoupit do fiktivní totalitní země Arstotzka a kdo nikoli, už v roce 2014 představil titul Return of the Obra Dinn. Nyní si jeho novinku může každý vyzkoušet.

Na stránkách autora se objevila optimalizovaná demoverze, kterou prezentoval na GDC 2016. Jak sám upozorňuje, nejde o demo v klasickém slova smyslu, které by věrně reprezentovalo podobu finální hry, ale lze si z něj o námětu udělat dobrou představu. Zkušební verze rovněž prošla jen drobnými testy a pravděpodobně obsahuje velké množství bugů. Pořád ale lepší než drátem do oka. Demo je k dispozici ve verzích pro Windows i Mac.

Return of the Obra Dinn je first person mysteriózní dobrodružství, které se pyšní velmi atypickým grafickým zpracováním inspirovaným starými monochromatickými displeji. Příběh je situovaný do roku 1807 a hráč v něm bude řešit záhadu ztracené obchodní lodě. Naším cílem bude zjistit, co se posádce stalo osudným. V roce 1802 loď Obra Dinn vyplula z Velké Británie do Orientu s více než 200 tunami zboží. O šest měsíců později byla prohlášena za ztracenou, když se v obvyklém čase nedostala k mysu Dobré naděje.

V říjnu 1807, celých pět let poté, co opustila přístav, se brzy nad ránem znovu objevila. Bez posádky a s poničenými plachtami. Jako zástupce Východoindické společnosti je vaším úkolem kvůli pojistce zjistit, co se na lodi stalo a zajistit kapitánův deník. Zní to docela zajímavě, nemyslíte? A tak trochu strašidelně. PC Gamer před dvěma lety zápletku přirovnal ke sci-fi Horizont událostí. Snad Obra Dinn také nepřiplula rovnou z pekla…

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 12. 4. 2016 v 13.18

Vypadá to docela zajímavě. Barevná paleta (pokud se tomu tak dá říct) hlubokých osmdesátých let vypadá v pohybu překvapivě dobře. Loď se houpe na vlnách, potrhané plachty vlají... Po chvíli mi však herní náplň přijde dost monotónní, i když objevované střípky příběhu nutí pořád pokračovat dál.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 12. 4. 2016 v 13.13

z toho rozliseni se zveda zaludek vic nez z houpani lodi :D jinak teda 10 minut a napnutej sem, ikdyz gameplay tam je celkova jedna velka nula ..

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 12. 4. 2016 v 11.14

Na obrázcích to vypadá parádně. Rozhodně vyzkouším.

Nahlásit nevhodný obsah