Autoři Final Fantasy XV hráli hodně Zaklínače 3

15. duben 2016 17:42 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (3)

Hadžime Tabata v rozhovoru pro YouTube kanál Xbox On prozradil, že vývojáři Final Fantasy XV strávili spoustu času hraním třetího Zaklínače. Rozpovídal se také o tom, jaký vliv měla západní RPG na netrpělivě očekávaný počin Square Enix.

Hraním současných RPG od evropských a amerických studií strávil Tabata podle svých slov spoustu času. “Jedna z her, kterou můj vývojářský tým loni hodně hrál, byl Zaklínač 3 a myslíme si, že je to úžasná hra,” uvedl Tabata s tím, že japonští vývojáři znají dílo polských kolegů velmi dobře.

Web Push Square podotýká, že inspirace západními open world hrami a akčními RPG je u Final Fantasy XV více než zřejmá a shledává zajímavým, že si japonský tým bere za vzor něco, co nepochází ze země vycházejícího slunce.

Už během týdne se ostatně objevila informace, že největší debatu vedli vývojáři Final Fantasy XV právě ohledně otevřeného světa - zdá má být, či nikoli. Část programátorů byla na začátku proti a někteří se dokonce domnívali, že by kvůli tomu mohla hra neuspět.

Z jiného povídání pro změnu vyplynulo, že létající auto bude ve hře sloužit výhradně k dopravě a nenarazíte ve vzduchu na nepřátele. Tabata potvrdil, že jde čistě o dopravní prostředek a nikoli bojový, jak řada lidí spekulovala. Hráči nicméně mají mít pilotování okřídleného auta plně ve svých rukou. Kromě toho jsme se dozvěděli, že do oblak se s tímto strojem vzneseme až od určitého okamžiku a tato funkce nebude dostupná od samého začátku.

Zdroj: Push Square

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20871212
8bit napsal 16. 4. 2016 v 21.00

nevim jak létající ale normál chocobové tam budou

Nahlásit nevhodný obsah

20866384
Kerio napsal 16. 4. 2016 v 12.17

Asi nahrada za letajiciho chocoba, ne? :-)

Nahlásit nevhodný obsah