Call of Cthulhu dostává nový E3 trailer

10. červen 2016 16:50 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

Stolní RPG Call of Cthulhu od společnosti Chaosium se má v příštím roce dočkat své videoherní adaptace. Temný příběh, stojící na základech díla H. P. Lovecrafta ztvárňuje pařížské studio Cyanide a na světlo světa dnes vyplaval E3 trailer.

Call of Ctulhu bude RPG hrou s prvky detektivky, sázející na stísněnou atmosféru a stealth. Máme se připravit na pořádný psychologický horor a závod s časem, protože prastarý bůh Cthulhu se připravuje na své probuzení. Podle traileru si můžete udělat zběžnou představu o tom, co se na nás chystá.

Ve hře se chopíte postavy Edwarda Pierce, veterána První světové války a soukromého detektiva, který působí ve 20. letech 20. století v Bostonu. Jeho práce ho zavede na stopu tajemné smrti Sarah Hawkinsové a její rodiny na záhadném ostrově Darkwater. V traileru se podíváme na část ostrova a zejména do vyloženě strašidelného sídla rodu Hawkinsů.  Hra si dá velmi záležet na tom, aby vyšetřování začalo hlavní postavu pomalu připravovat o rozum.

Šílenství je jedním z nosných témat celého mýtu o Cthulhu, a nejinak tomu bude i v herní podobě. Jak se budete hlouběji nořit do příběhu a stále více se přibližovat sféře vlivu děsivého boha, bude stále nejasnější, co je realita a co pouhá iluze. Podle oficiálních materiálů to bude pouze opatrné vyvažování duševní vyrovnanosti vůči odhodlání vyřešit případ, co vás dovede k úspěšnému konci. Mytologie kolem Lovecraftových bohů se stala jednou z nejplodnějších vymyšlených světů, které vyplodily bezpočet příběhů, povídek, filmů a v neposlední řadě i her. V minulosti můžeme vzpomenout třeba na akční adventuru Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Doufejme, že se nová adaptace povede ještě víc.

Zdroj: DualShockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876465
Palmy napsal 11. 6. 2016 v 01.08

Přijde mi to jako kombinace Alana Wake a layers of fear

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 10. 6. 2016 v 23.03

jako dobrý, ale ta scéna s tím chlapíkem ke konci, to bylo z The Evil Within

Editováno: 10. 06. 2016 v 23.04

Nahlásit nevhodný obsah

20873978
Vlastiany napsal 10. 6. 2016 v 18.05

Pěkný, aspoň hlas toho vypravěče byl parádní.

Nahlásit nevhodný obsah