Blizzard má výhrady vůči myším u konzolí

4. únor 2017 19:50 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (46)

Větší preciznost při ovládání myší je jedním z největších argumentů proti tomu, aby se proti sobě utkali hráči na konzolích a na PC. V poslední době se však situace začíná mírně měnit (viz nedávná zpráva o Gear of War 4), z hlediska soutěžního a obecně kompetitivního hraní je však situace stále víceméně jasná – sem zvýhodnění zkrátka nepatří a své si o tom myslí i Blizzard, který se se svými tituly věnuje online hraní již delší dobu.

A problém může nastat právě u konzolí, kde mohou někteří hráči využívat myši a klávesnice a být tím pádem v citelné výhodě oproti ostatním. Možné řešení nabízí Jeff Kaplan, game director online akce Overwatch. Kaplan na fórech Battle.netu sdílí názor týmu stojícím za Overwatch a přeje si, aby se situací něco dělali buďto samotní výrobci konzolí, anebo tvůrci ovládacích periferií.

Rozšíření podpory by mohlo být řešením, na druhou stranu je otázka, jestli tyto periferie přeci jen nepatří na svoji domovskou platformu.

Dle Kaplana má situace několikero východisek – buďto se myši a klávesnice zakáží úplně (proti čemuž by mohli protestovat ti uživatelé, kteří myš používají například pro multimediální funkce konzolí), anebo se použití myši s klávesnicí maximálně zjednoduší a zpřístupní všem hráčům natolik, aby to bylo zkrátka plošně dostupné všem zájemcům. Nativní podpora zde chybí a chytí se zkrátka jen ti technicky zdatnější. Rozšíření podpory by tedy mohlo být řešením, na druhou stranu je otázka, jestli tyto periferie přeci jen nepatří na svoji domovskou platformu a zda není u konzolí přeci jen lépe standardním gamepadům.

Tak jako lze jen těžko očekávat, že v dohledné době tento podnět jediné společnosti (byť natolik významné) bude mít reálný dopad na to, jak své konzole budeme do budoucna využívat. Jako pohled na možnou budoucnost to ale určitě zajímavé je. Vy se s námi už ale v diskuzi určitě podělte o svůj názor – byli byste pro rozšíření podpory pro myši a klávesnice na konzolích, anebo se vám takováto myšlenka příčí?

Zdroj: Polygon, Battle.net

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878153
SedllY napsal 4. 2. 2017 v 20.27

To jako většina hraje normálně na gamepadu a nějací kkti na myši?..

Nahlásit nevhodný obsah

20876271
BladeCZE napsal 4. 2. 2017 v 19.57

Dobry by bylo kdyby sis ke konzoli připojil myš s klavesnicí tak by tě to připojilo k PC hráčům :-D

Nahlásit nevhodný obsah