14 minut záběrů z akčního RPG The Surge

17. únor 2017 14:51 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Jestliže vnímáte herní svět podobně jako já, pak nejspíš budete souhlasit s tvrzením, že akčních RPG není nikdy dost. Jedním z těch, které se na nás chystají ještě v první polovině letošního roku, je The Surge od německého studia Deck13 Interactive. Vývojáři, kteří nás v roce 2014 celkem potěšili titulem Lords of the Fallen, tentokrát opouštějí drsné fantasy zasazení a s novou hrou míří do dystopické budoucnosti.

V novém, více než 14 minut dlouhém videu s komentářem od designera hry Adama Hetenyiho se můžete kochat průchodem jednoho z herních prostředí. Opuštěné laboratoře průmyslového a výzkumného komplexu společnosti CREO staví před hlavního hrdinu řadu nebezpečenství. Naštěstí je vybaven nejen obrněným exoskeletem, ale hlavně mu k úspěchu pomáhá unikátní soubojový systém. Ten se na rozdíl od řady konkurenčních titulů nespoléhá na kombinace lehkých a těžkých úderů.

Namísto toho dělí útoky na horizontální a vertikální. To však není jeho nejzajímavějším aspektem. Souboje v Surge vám totiž umožní zaměřovat jednotlivé konkrétní části protivníků a směřovat své útoky na slabá místa. Nutno říci, že systém vypadá velmi přirozeně, souboje jsou plynulé, akční a také poměrně brutální. Mají tedy všechny předpoklady pro to, aby byly také zábavné.

V průběhu svého putování budete potkávat přeživší, kteří vás zahrnou vedlejšími úkoly, budete se muset pustit do křížku s celou řadou bossů a pronikat stále hlouběji do nitra industriálního komplexu CREO. The Surge má zjevně několik velmi originálních es v rukávu a mohlo by docela dobře jít o titul, který Deck13 posune vstříc AAA herní produkci. Rozhodně se hře budeme věnovat, až letos v květnu vyjde. V plánu jsou verze pro PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: All Games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20873060
Paprikonn napsal 17. 2. 2017 v 17.50

Lords of Fallen měl hodně bavil a ani tohle nevypadá věru zle :)

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 17. 2. 2017 v 17.30

Tohle dobře nedopadne...

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 17. 2. 2017 v 16.12

věštím, věštím 3/5 já tomu však šanci dám, Lords Of Fallen je hodně povedené rpg :)

Nahlásit nevhodný obsah

20894901
Beranir napsal 17. 2. 2017 v 16.08

nevypadá to špatně ale bojím se že to dopadne jako lords of fallen, to byla taky celkem dobrá hra ale neměla dost zábavnej soubojovej systém ani dost dobrej příběh kterej by mě u toho udržel takže sem se dostal tak do půlky a pak sem nějak neměl chut pokračovat no.

Nahlásit nevhodný obsah