Overwatch zvládá i integrované GPU

17. březen 2017 11:07 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Celkem zajímavý pohled na počítačové sestavy hráčů nabízí odhalená statistika akce Overwatch – Blizzard totiž nově oznamuje, že v případě PC verzí spouští téměř čtvrtina hráčů (22 %) titul na integrovaných grafických čipech.

Ty jsou dnes v případě stolních počítačů nedílnou součástí procesorů, stejně tak se ale může jednat o hráče na noteboocích. Takováto informace zároveň vypovídá více o tom, co může stát v pozadí úspěchu jednoho z nejhranějších titulů současnosti – Overwatch byl navržen tak, aby běžel i na tom nejobyčejnějším železe a zahrát si tedy zcela očividně mohou i hráči s něčím, co vlastně nebylo pro hraní v první řadě navrženo.

Blíže k tomu měl v rámci GDC 2017 co povědět softwarový inženýr Blizzardu Ryan Greene. Ten uvedl, že Overwatch byl navržen tak, aby na doporučené sestavě běžel alespoň v šedesáti snímcích za vteřinu a na té minimální pak alespoň ve třiceti.

Rozhodnutí to nebylo minimálně z pohledu vývoje a návrhu jednoduché, výsledkem je ale pochopitelně plynulá hra. A dle Greena z toho navíc ve finále těží nejen hráči se základním hardwarem, ale koneckonců i ti s moderními a podstatně výkonnějšími stroji i hráči na konzolích. Všichni ti údajně těží z maximální snahy vše optimalizovat a dočkali se tak maximálně plynulého zážitku.

Co tomu říkáte vy? Zkoušeli jste Overwatch i na nějakém v jiném případě dýchavičném hardwaru? A pokud ano, jsou vaše zkušenosti podobné a pochvalujete si běh hry hardwarové specifikaci vašeho stroje navzdory?

Zdroj: VG247, Shacknews, PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 18. 3. 2017 v 21.34

Vrzalík: To zní jako"moje auto je na nic, je staré, ale slouží; je to porsche 911 druhé generace"

Nahlásit nevhodný obsah

20909380
Vrzalík napsal 18. 3. 2017 v 14.06

Overwatch sice nehraju, ale vůbec se tomu nedivím. Hraju Diablo 3 na 9 let starém PC ( Core2Duo, 4GB ram, GTX650Ti) a opravdu ta hra funguje. Blizzard nedělá hw moc náročné hry. Určitě by ty jejich kousky jely i na Nintendu Switch. Jsem zvědav, jestli se tam objeví.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 17. 3. 2017 v 12.43

Je pravda, ze ow je hodne dobre vyladeny, frame dropy vubec a i kdyz clovek skace do ps nabidky a zpet, tak jediny defekt je chvilkove snizeni kvality textur, ktere se ale za par vterin doostri. Pokud to hra( upscalling) dela i behem hry, jsem si zatim jako hrac vubec nevsimnul, mozna proto, ze na to neni cas. Obecne matchamikng i pripojovani do her a stabilita pripojeni je na hodne vysoke urovni, zatim jsem nikde nic podobneho nevidel.

Nahlásit nevhodný obsah