Teaser na duchovního nástupce X-COMu je tu

17. březen 2017 17:08 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Jméno britského herního designéra Juliana Gollopa nemusíme zejména fanouškům strategických titulů obšírně představovat. Však se také jedná o otce tahové pecky UFO: Enemy Unknown, která stála na počátku legendární série X-COM. Gollop ale také pracoval na titulech Ghost Recon: Shadow Wars a Assassin’s Creed III: Liberation pro Ubisoft, aby následně založil vlastní společnost Snapshot Games a začal pracovat na zbrusu nové hře.

Ta ponese název Phoenix Point a ve vývoji je od loňského března. Půjde o tahovou strategii v otevřeném světě, bohužel je však jakýchkoli detailů zatím kritický nedostatek. Víme jen tolik, že jednotlivé frakce si budou moci zvolit svou stranu konfliktu, někteří nepřátelé jsou procedurálně generováni a hra bude obsahovat i prvky hororu.

O Phoenix Pointu jsme se prvně dozvěděli těsně před loňskou E3, kde následně Gollop hru poprvé ukázal světu. Podle jeho slov sdílí Phoenix Point žánr s výše zmíněnou sérií X-COM, nabídne však moderní prezentaci a taktické mechanismy, které jsme mohli vidět v rebootu od Firaxis, v otevřeném světě. K dispozici je jen několik artworků a jeden screenshot, z něhož je patrné, že nepřátelé nebudou žádní drobečci a nadto působí dost hrozivě.

Nyní se na internetu objevil nový teaser, bohužel opět dost krátký a na informace skoupý. Je ovšem dost možné, že je předvojem většího oznámení. Na hře pracuje například scénárista The Talos Principle Jonas Kyratzes, o hudbu se zas stará autor soundtracku pro původní X-COM, což jistě potěší řadu pamětníků. Projekt budeme nadále sledovat a o nové informace se s vám samozřejmě podělíme.

Zdroj:

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 20. 3. 2017 v 08.21

To už ani teaserovitější teaser nemůže bejt.
Nicméně taky se těšim. Tohle je můj Černý kůň už od E3.
Dead Space Xcom.

Editováno: 20. 03. 2017 v 08.22

Nahlásit nevhodný obsah

20877589
daniel.zima napsal 18. 3. 2017 v 06.22

Těšim se ;)

Nahlásit nevhodný obsah