Nový podmořský horor připomíná Somu

19. březen 2017 10:49 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (3)

Jestliže jste hráli survival horor Soma od švédského studia Frictional Games (Penumbra, Amnesia), určitě vás nemusím přesvědčovat o tom, že oceán může být pořádně strašidelné místo. Mnohem děsivější než opuštěné psychiatrické léčebny, které patří mezi nejpopulárnější hororové kulisy. Pod hladinu se vydáme i ve hře Narcosis.

Nadějná novinka vychází už 28. března na Windows, Mac a Xboxu One. Podporuje i VR headsety Oculus Rift a HTC Vive. Jde o debut studia Honor Code a vývojáři nás lákají na jedinečné prostředí, příběh, grafiku a samozřejmě už zmíněné využití VR. Fanoušci filmu Propast (1989) Jamese Camerona nebo Koule (1998) Barryho Levinsona musejí při pohledu na trailer zatajit dech. A nejen proto, že se vydáme do hlubin Tichého oceánu.

Hráč zůstane uvězněn v temných hlubinách na mořském dně s minimální výbavou. Dokážete se v kůži potápeče dostat na hladinu dřív, než vám dojde kyslík a přijdete o rozum? Původně studentský projekt byl povzbuzen, ovlivněn a inspirován rostoucím zájmem o nekonvenční hororové hry se silným příběhem.

Narcosis se těší výborné pověsti a ohlasy těch, kteří už měli možnost hru vyzkoušet, hovoří o výborném využití VR, inovativnímu přístupu k žánru hororu a atmosféře plné paniky. Titul se pyšní několika zajímavými nápady. Když se kupříkladu dostanete pod tlak, ve stresové situaci rychleji spotřebováváte kyslík a trpíte zkresleným viděním i vnímáním zvuku, prostoru a času.

Na dne vás ohrožuje smrtící fauna i flóra. Nepřežijete tu bez nože, svítilny a světlic. Narcosis útočí na vaše základní pudy a obavy. Temnota a izolace hrají ve VR zásadní roli.

Narcosis na Steamu bude stát 20 dolarů. Více informací o hře najdete na oficiálním webu.

Zdroj: oficiální web, DSO, All games Delta, DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 19. 3. 2017 v 20.15

NEbude lepsi jez Soma protoze Soma je p necem urcite jinym a jedinecnym. Proste to bude jina, doufejme dost dobra, hra :)

Nahlásit nevhodný obsah

20876465
Palmy napsal 19. 3. 2017 v 13.41

Soma byla parádní hra, tenhle źánr mě úplně sedl. Doufám, že to bude na stejné bázi a i se zajimavý příběhem. A rovněž, že Survival bude jednak ze strany nepřátel , tak i ze strany například nedostatku kyslíku a nutností najít nejbližší oxygen bombs

Editováno: 19. 03. 2017 v 13.45

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 19. 3. 2017 v 11.15

Super, těším se a doufám, že to dobře dopadne. SOMA jsem dohrál nedávno a i přes pár nedostatků to bylo skvělé. Právě ty survival prvky tam trochu chyběly, i když vzhledem k podstatě hlavního hrdiny to to bylo asi logické řešení.

Nahlásit nevhodný obsah