Overwatch připomene výročí Omnické krize

5. duben 2017 12:41 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (10)

Není slavnějšího videoherního dne, než 7. listopadu. Do pokladničky slavných datumů si můžeme vedle N7 Day z Mass Effectu přidat i 11. dubna. Ten den nastala tzv. Omnická krize, událost, během níž se proti sobě poprvé postavili robotí Omnci a narychlo zformovaná skupina Overwatch. Blizzard, který celé univerzum vytvořil, chce z 11. dubna udělat významný den, který by si měli všichni hráči ve svých diářích a kalendářích zakroužkovat.

Na slavný den vás upozorní i samotná hra. Podobně, jako jsme s Overwatchem prožili letní olympiádu, Halloween, Vánoce nebo příchod lunárního nového roku, tak si připomeneme výročí Omnické krize. Vůbec poprvé bude event odkazovat na nějakou událost, která není navázána na reálný svět, ale vychází z vlastního příběhového pozadí. „Slyšeli jsme, že hráči chtějí nějakou akci, která nebude zakořeněná v reálném světě, ale že by chtěli události, které vyplývají ze hry jako takové,“ říká režisér hry Jeff Kaplan.

Jsme zvědaví, jakým stylem Blizzard akci pojme. Kaplan potvrdil, že ve hře bude několik elementů, které Omnickou krizi připomenou, ačkoliv neprozradil, jestli to bude prostřednictvím mapy, nového módu nebo něčím jiným. „Ta akce bude vážně něco – když hráči nějaký event vidí a pak jej pravidelně hrají, tak teď uvidí, že jim a jejich zpětným reakcím nasloucháme,“ dodal Kaplan.

Blizzard vytvořil Overwatchi široké příběhové pozadí, které chce hráčům postupně předkládat. I přes to, že víme poměrně dost včetně historie všech postav, některé věci zůstávají nejasné. Objasnit je měla plánovaná kniha, její příprava byla ale loni na podzim zrušena. Od původních konceptů se celý tým značně posunul, celé příběhové pozadí značně rozšířil, ale některé prvky také změnil. Jedná se především o události právě po Omnické krizi.

Jestli na knihu dojde s odstupem času, nebo jestli se Blizzard vydá cestou videí, se kterými slavil při představování hrdinů úspěch, anebo jestli na události nebude kladený důraz ve hře, to není prozatím jisté. Třeba se víc dozvíme právě jedenáctého. 

Zdroj: VG 24/7

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875650
Cayn_cze napsal 6. 4. 2017 v 13.48

Jsoucno: souhlas.
Ocelotr2.0: Blbost. Nicnéně z toho co píšeš si ve špatný hře. Počkej na novýho Quaka, ten by ti mohl sednout ..teda pokud si bude aspoň trochu podobný.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 6. 4. 2017 v 13.23

Masarkavtrenyrkach: Netýká se to spíše toho MMO co Blizzard vyvíjel sedm let a pak ho zrušil ? Proč seš přesvědčený, že je to o Overwatch ?

Jsoucno: Hodil bych tam nějakou formu DEATH MATCHE protože né každý se chce socializovat s o dvacet let mladšími nemám pro to jiný výraz "brats". A pohledat v okolí mých přátel hráče, hráče s časem, hráče bez dětí je nadlidský úkol. Nechci strávit u hry 200 hodin jen abych dal dohromady tým co bude vyhovaovat mým nárokům na čas, pracovní dobu a ti cizinci budou mít čas, a aby to nebyly totální buzny a debilové.

Overwatch ve své podstatě diskriminuje starší hráče. Hej tohle je pro mladý, co maj dost volna. Nedokážu si představit sestavení týmu OVERWATCH, jinak než na střední škole. Táhněte dědci, tak na mě celá hra působí a já táhnul, páč s takhle ODPORNEJMA lidma nechi mít společnou ani videohru.

Editováno: 6. 04. 2017 v 13.30

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 6. 4. 2017 v 09.54

Spíš by si fandové Overwatche v těchto dnech měli připomenout desáté výročí jejich oblíbené hry.
http://www.gamesindustry.biz/articles/b…
( Aneb úspěch nikdy nepadá z nebe a gameplay se piluje mnoho let. )

Editováno: 6. 04. 2017 v 09.54

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 5. 4. 2017 v 23.48

Ocelotr2.0: " problem" overwatche je ten, ze vetsina lidi to chape tak, ze si vybere sveho hlavniho a jedineho hrdinu, se kterym to jakoze umi a se kterym dokazou zvratit jakoukoliv situaci. Problem ale je ze hra je to tymova, tudiz ne do kazde kombinace ostatnich hracu se hodi ten, ktereho mate nejvice najeteho a nemusi s nim fungovat komba ostatnich, nebo mate proti sobe mnoho hrdinu, kteri jsou delani proti vam. Je to stejne, jako jako tvrdit, ze nejlepsi hrac ve fotbale je brankar, protoze chyta goly, ale v utoku moc nepomuze a bez obrancu je k nicemu - stejne je to naopak. A v tom je ten hacek - hodne lidi to hraje tak, ze nechape smysl hry, nekouka na slozeni sveho tymu, natoz protivnika a chteji jet toho sveho - a zbytek at jim kryje zadek. A o to vice pak jsou " toxic", protoze to je prece vase chyba, ze jste hral toho a toho, nebo ze jste nebyl druhy healer, ackoliv on sam mel proti sobe tri charaktery, ktere ho z fleku porazeji na papiru a proste mu to nevysvetlite. U tehle hry se prave nahoru dostavaji lidi co jsou ochotni switchnou hrdinu podle ostatnich, nikoho nebavi hrat moc mediky, ackoliv je sam super sniper, ale nekdy je to potreba, jinak se to proste prohraje. Cim mensi ego u tehle hry, tim jste lepsi ( mluvi clovek v masteru ranku ;) )

Nahlásit nevhodný obsah

20875790
g2664065 napsal 5. 4. 2017 v 17.05

Flois: Tak slovy klasika "Toto jsou rozumní chlapci? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý Debil nebo Blbeček! Se podivejte do zasedacího pořádku: Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, Debil, Blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe."

Takže se vzduch nepročistí, hloupost je věčná. Je třeba si najít jinou zábavu a to naštěstí není žádný problém.

Nahlásit nevhodný obsah

20878494
Flois napsal 5. 4. 2017 v 16.35

g2664065: kvůli ..... co čekají do poslední chvíle než vodkliknou tah sem Hearthstone prestal hrát. Bohužel nejsou to děti jen věkem, znam i takoví děti co jim je 30 a víc. Ocelotr2.0: komunita mě odradila celkově od online hraní. Buď mít dost kamosu co s tebou hraji nebo jet singl. Je to doba k ...... snad obliba her brzo opadne a vzduch se pročistí. Omlouvám se za vylití srdíčka ale fakt me to trápí

Nahlásit nevhodný obsah

20875790
g2664065 napsal 5. 4. 2017 v 16.17

Ocelotr2.0: To je standard, děcka a hlupáci to jinak neumí. Dokáží to dostat i do Hearthstonu což je vzhledem k absenci chatu obdivuhodné. :-) Ale zase si všichni pěkně rozumí a nikdo normální je tam neopruzuje.

Nahlásit nevhodný obsah

20880185
rezz3t napsal 5. 4. 2017 v 15.14

ocelotr to mas u kazdy online competitive hry ... csgo dota lol ..

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 5. 4. 2017 v 15.00

Overwatch mi začíná lízt krkem. Vybrali jsme si ji jako hru kde je vhodno opustit singl a začít hrát multi. Zkoušeli jsme se do toho dostat s kámošem přes měsíc (40cátníci) a narazili jsme akorát na nejodpornější komunitu okolo libovolné hry na světě. Nemluvíš - si póvl. Mluvíš - si póvl. Neudělal si to co očekávali ostatní si póvl. Nejhorší a nejnepřátelštější hra na světě, co jsem kdy hrál. Sorry -- komunita Overwatch je k blití a já se vrátil k singlu. FUCK THE I-NET !

Editováno: 5. 04. 2017 v 15.02

Nahlásit nevhodný obsah

20912174
The End napsal 5. 4. 2017 v 12.50

DO TOHO!;-)
JEN VÍC TAKOVÝCH HERNÍCH SVÁTKŮ!;-)

...To znamená, že 11. dubna budou mít studenti a lidé v práci volno?;-)
...Já vím že ne, ale bylo by to prima;-)

...Každopádně, já svátek
OMNICKÉ KRIZE V OVERWATCH SLAVIT ROZHODNĚ BUDU;-)

Editováno: 5. 04. 2017 v 12.57

Nahlásit nevhodný obsah