Zítra vychází česká hra ve stylu Yooka-Laylee

18. květen 2017 15:11 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (8)

Renesanci 3D adventur dovrší Rime. Ještě před očekávanou novinkou se nám ale do rukou dostane Skylar & Plux. Nenápadná hopsačka vychází už zítra, a našince by mohlo zaujmout, že se na ní podílí i česká společnost Grip Digital. PR manažer George Mamakos na PlayStation Blogu představuje svou novinku hráčům, kteří o ní ještě ani nezavadili.

Abychom uvedli věci na pravou míru, Skylar & Plux: Adventure on Clover Island není ryze česká hra. Grip Digital na projektu opět spolupracuje s jiným týmem, tentokrát se stockholmským debutantem Right Nice Games, ale kromě toho působí jako vydavatel. 3D plošinovka na první pohled nepůsobí nijak třeskutě originálně a vlastně v lecčem připomíná nedávnou ne tak úspěšnou dvojici Yooka-Laylee.

Jenže titul ani třeskutě originální být nemá. „Jedná se o poctu milovanému žánru předchozích dekád, která kombinuje klasický gameplay, různorodou výbavu a lehkovážný až komický příběh. Odehrává se ve světě, který nám připomíná dobrodružství z dob, když jsme byli malí,“ říká Mamakos.

Exotický Clover Island bude hrát všemi barvami. Skylar Lynxe coby sněžná kočka se záhadnou robotickou paží a Plux Owlsley jako její sidekick musí zastavit zlé industrialisty, kteří si chtějí Clover Island podmanit. Na cestě za dobrodružstvím hráč musí prorazit cestu čtyřmi různými prostředími a desítkami levelů, které jsou protkány bossfighty. Během nich se dostanete například do vulkánu nebo do vesmíru.

Pokud s oblibou vzpomínáte na pozdní devadesátá léta a období kolem nového milénia, a především na hry jako je Mario, Jak & Daxter nebo Spyro, Skylar & Plux je prý něco přesně něco pro vás.  

Zdroj: PlayStation Blog

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 20. 5. 2017 v 00.17

Ocelotr2.0: ano, buďmě féroví, je to blbost za 2 kila (260Kc na ps4), je to jedna z těch her, který profičí online storem a nikdo si na ně za týden nevzpomene .. zoufalost s vykrádáním z toho teče plným proudem, ta neoriginálnost je zoufalá .. jestli něco nemá ksicht, tak to nemá ksicht a že to dělali češi? to bych byl hrdej, kdyby to za něco stálo, takhle bych se měl spíš stydět? (to už ale moc hatuju, takže beru zpátky :D)
Díval sem se na docela dlouhej gameplay a třeba cutscéna tam byla jen černá obrazovka s titulkama .. :D
(nic no, mlčím ..)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 19. 5. 2017 v 12.55

red-icius: Zase buďme férový, tohle určitě nemělo rozpočet nikde poblíž PS2 Ratcheta, nebo Jaka. Grafika je "bez problémů-tj. neurazí ani neokouzlí" s animacema máš pravdu, ale pokud přijdou se slušnou stavbou levelů, bez backtrackingu, nemuselo by to bejt ..... trošku si lžu do kapsy tohle křičí mediocre na všechny strany. Ústřední dvojice je kandidát na nejnesympatičtější dvojici dekády. Chtěl bych bejt kvůli Čechům schovívavější, ale nejde to. Zelda mi teď ukazuje jak se dá spojit Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid a Nintendo Magic do jednoho celku, tak že hráč s třicetiletou zkušeností čumí s otevřenou hubou a diví se proč na některé mechaniky nepřišel někdo dřív, ať v openworldu, v žánru skákaček, v žánru závodních her, v žánru survival her, v žánru RPG.

Jeden příklad za všechny. Přijdu jako Link do města. Většinou člověk začne v openworldech ve městě tápat a úspěšně přehlíží hospodu a general store hned před nosem. Zde vás hned osloví NPC, nabídne vám prohlídku města, s tím že nebude trvat déle jak minutu. A skutečně za minutu vám ukáže čtyři nejdůležitější obchody a místa ve městě. Prohlídku skončí na místě kde začal. každý obchod je rozlišitelný z dálky doplňky na fasádě, ne jen miniaturním vývěsním štítem před dveřmi a vyzáží jako každej druhej barák ve městě. Koukám na tebe Skyrime. Koukám na tebe FALLOUTE 4, kde jsem si kde je co v Diamond City nazapamatoval ani po 400 hodinách.

Editováno: 19. 05. 2017 v 13.00

Nahlásit nevhodný obsah

20912174
The End napsal 19. 5. 2017 v 12.42

Kdyby tahle veselá hra vyšla i na Wii U, tak bych neváhal...

...Na Wii U jsou hopsací hry, vždy velikou zábavou :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 19. 5. 2017 v 10.24

"Uděláme vykrádačku Ratcheta .. ale neumíme animace ani grafiku .. no tak to koupíme jako knihovnu z Unreal library a zmastíme to nějak .. to přece nebude vadit .."

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 19. 5. 2017 v 07.16

Obličeje hlavních protagonistů mě budou pronásledovat do smrti. Myslim, že anglické slovo creepy to vystihuje.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 18. 5. 2017 v 16.17

Masarkavtrenyrkach: Máš pravdu. Proto fakt, že letos do poloviny roku vyjdou tři takové hry (s Crashem vlastně čtyři) nám v porovnání s jednou za celý rok přijde vážně jako renesance. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 18. 5. 2017 v 16.02

Jaká renesance žánru? Je jeden velký vydavatel, který 3D skákačky uvádí na trh pravidelně. A tento rok zase jednu takovou, v "AAA" produkční kvalitě, zase vydá.
Je to Nintendo. Hra je Super Mario Odyssey.

Nahlásit nevhodný obsah