Remake TimeSplitters opět v problémech

12. červenec 2017 15:43 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Poslední update o fanouškovském TimeSplitters jsme slyšeli na začátku roku. Tehdy vrcholily finanční problémy Cryteku, který se sice na vývoji přímo nepodílí, ale německá společnost je držitelem značky. Vedení sice připustilo komplikace, ale vývoj údajně pokračoval dál. Jak je na tom projekt teď?

Projekt je ve vývoji už od roku 2012, kdy Crytek svolil k použití názvu pod podmínkou, že hra bude postavená na CryEnginu 3 a autoři využijí původních assetů. Za těch pět let se toho ale poměrně dost změnilo a o TimeSplitters Rewind jsme dlouho neslyšeli. Na začátku roku ale jeden z vývojářů připustil, že projekt byl v problémech a že se hra výrazně změnila, vývoj ale už zdárně pokračoval. Letos měla hra dokonce už i na PC vyjít.

Jenže o půl roku později se objevily další komplikace – tentokrát jde o technologii Cryteku, která „stávkuje“: o CryEngine. Tým Cinder Interactive Arts totiž prozradil, že nemůže na TimeSplitters vůbec pracovat: „Čekáme na nové vydání CryEnginu, které změní jádro enginu a my k němu následně dostaneme dokumentaci. Problém je, že k updatu mělo dojít už před čtyřmi měsíci a my stále čekáme,“ stojí ve vyjádření.

V tu chvíli se nabízí radikální řešení - změna enginu. Tým v minulosti například experimentoval s Unrealem 4, ale to by pak studio nemohlo používat název TimeSplitters. „Tuto skutečnost jsme interně důkladně rozebírali a máme v současnosti jasnou představu, jakým směrem se chceme ubírat. Pokud engine opravdu změníme, chtěli bychom vytvořit naší vlastní interpretaci toho, co mělo podle nás TimeSplitters 4 být,“ říkají dál.

TimeSplitters 4 je totiž ten důvod, proč něco jako fanouškovský díl vzniká. Rewind je totiž reakcí na zrušení čtvrtého dílu, ke kterému došlo v roce 2012. Poprvé se značka TimeSplitters objevila v roce 2000, přičemž obě pokračování vznikla ještě pro PS2, GameCube a původní Xbox. 

Zdroj: PC Games N

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875622
MarHor napsal 12. 7. 2017 v 18.18

kupodivu souhlasím v plném rozsahu :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 12. 7. 2017 v 16.14

Timesplitters 3 jsou srdcovka. Dvojce jsem tak úplně nepropad, ale trojka to byl důvod ke koupi multitapu a 4-players deathmatch. Začalo to tedy u KVÁKA 2 na PS1 (PS1 / PS2 multitap byl stejnej) a pokračovali jsme u TIMESPLITTERS3. QUÁK2 teda nechyt úplně ovládání nedalo se navolit klasický WSAD pro levej analog a mouse head pro PRAVEJ. S touto možností jako první přišel odsuzovaný ALIEN: RESSURECTION. Hra pro PS1 od ARGONAUT SOFTWARE (mimo jiné STAR FOX 1, 2 pro SNES), nebo ta hra pro PS1 s vojájkem s laserovým okem jak mohl člověk ve FPS skenovat slabiny nepřátel (Metroid style) vymyslela analogové ovládání jak ho známe dnes z každé 3rd a FPS. Byla občas nefér, třeba když člověk otevřel AIRLOCK a vyskočil na něj ALIEN sebral čtvrtinu energie (druhý level) a nedalo se tomu vyhnout. Ale používala polygonové nepřátele jako Quák Quák 2 na PS1, jedny z mála her co to ve FPS na PS1 dělali. QUÁK 2 PS1 engine byl následně využit v další hře považte podle filmu, BLADE, a nikdo mi dodnes nevymluví že je to jedna z nejlepších filmových adaptací. Její problém byl, že stejně jako ALIEN: RESSURECTION, nebo VAGRANT STOR, vyšly v roce 2002 pro PS1 dávno potom co byl na trhu PS2. Recenzenti se s tim nepatlali a ALIEN RESSURECTION druhá nebo třetí nejlepší hra s ALIENEM (ISOLATION, AVP1, RESSURECTION) opálkovali známkou 4/10 protože PS2 neni PS1. TA HRA VMSLELA ANALOGOVÉ FPS OVLÁDÁNÍ, tak jak může mít 4/10. Lammy co by za grafiku prodali vlastní mámu.

Editováno: 12. 07. 2017 v 16.21

Nahlásit nevhodný obsah