Final Fantasy XV nabídne cross-play

5. únor 2018 16:06 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Chystaná PC verze Final Fantasy XV dorazí již za pár týdnů začátkem března a tehdy se budou moci vrhnout do malebného a rozsáhlého světa hry i další hráči. Na ty čeká nejen zkompletovaná edice hry včetně všech dosavadních DLC, ale také možnost zahrát si on-line multiplayer i s hráči na konzolích, má to však svá specifika.

Multiplatformní multiplayer se opět týká pouze majitelů Xbox One (Sony v tomto ohledu stále nespolupracuje), v tomto konkrétním případě ale na druhé straně musí opět stát pouze ti hráči, kteří mají zakoupenou hru v oficiálním obchodu Windows. A to opět jednou odsouvá na vedlejší kolej hráče se Steam edicí hry obdobně, jako tomu bude v případě reedice Age of Empires.

Na straně druhé je však záhodno vyzvihnout fakt, že hráči na Steamu budou moci využít podpory Steam Workshopu a spolu s tím i mocného nástroje pro přímé sdílení herních modifikací s dalšími uživateli.

PC verze hry každopádně vychází již 6. března a tehdy také dorazí i zkompletovaná verze pro Xbox One a PC. Ta ponese podtitul Royal Edition a bude k mání pochopitelně i na Xzone.

Zdroj: VideoGamer.com, DualShockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 6. 2. 2018 v 07.55

Tomáš Mravenec: Tak přiznejme si, ono toho nikdy ve světě Final Fantasy nešlo moc dělat. Základem byly příběh, souboje, procházení, mluvení s jednovětými NPC a debilní minihry. Sem tam člověk otevře truhlu na konci dungeonu. Ale nikdy to nebylo o nějakém vysoce interaktivním světě, který by nějak reagoval na hráčovi volby. Je pravda, že dřív se to odehrávalo na menším prostoru a bylo to lineárnější. Já jsem narazil na stejný problém u Xenoblade Chronicles X, který jako by FFXV z oka vypadl, ale taky běháš kilometry abys něco zabil, navíc je vše zabaleno do překombinovaného systému levelingu, "kamarádství", volby povolání a tisíce položek v menu, které určitě za 150 hodin budou super, no prvních 30 hodin jsem tomu na chuť nepřišel.

Nahlásit nevhodný obsah

20922192
Tomáš Mravenec napsal 5. 2. 2018 v 20.43

Za mě nejhorší FF co vyšlo. Příběh, hratelnost a zábavu nahradila super grafika s rozsáhlým světem, kde není, co dělat, kde běháte kilometry daleko z místa na místo, nebo absolvujete minutové loading screeny. Příběh špatně pochopitelný a kdo neviděl film, tak totálně nepochopitelný, v době vydání to byla opravdu nedodělávka (což potvrdil i patch hned po vydání). Co bych dal za nějaké nové FF ve stylu 7. Nedávno vyšla na PC FF 12, tak hraji po dlouhé době tu, 15 na PC nekoupím, nevěřím, že bude lepší než konzolová verze.

Nahlásit nevhodný obsah