OWL: Výměna na čele tabulky, Seoul je třetí

5. únor 2018 11:32 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (9)

Čtyři části Overwatch League za námi, ta poslední pátá bude v příštích dnech následovat. Na jejím konci se nejlepší týmy utkají proti sobě o speciální finanční odměnu. Po Stage 1 se ale tabulka neresetuje, nýbrž naopak pokračuje až do play-off, ke kterým dokráčíme v létě. Jak si ale týmy vedou před koncem první čtvrtiny?

Pokud byste se rozhodli po prvních kolech na základě vlastních diváckých zkušeností na jednotlivé výsledky sázet, povětšinou byste se trefili. Je to zvláštní, že se dvanáctka relativně vyrovnaných celků už po několika málo odehraných kolech vyprofilovala a nedochází až na výjimky k žádným výkyvům nebo větším překvapením. Favorité dál suverénně poráží celky, které se v tabulce nachází pod nimi a nepouští na pódium nikoho z dotěrných pronásledovatelů. Týmy z opačného konce se naopak čím dál více utápí v krizi, z níž nenalézají cestu.

Začneme-li od konce, tým z Šanghaje by se měl co nejrychleji sebrat, jinak z první fáze odejde s pověstným kanárem. Současné skóre osmi porážek a žádné výhry jej odsuzuje k poslednímu místu. Ani Florida a Dallas (11. a 10. tým soutěže) na tom nejsou o mnoho lépe, každý si ale připsal alespoň jednu výhru. První zápas poslední části Stage 1 ale svede Šanghaj proti zmíněné Dallasu. Poslední šance, jak ukořistit alespoň jedno vítězství. V druhém utkání proti nebezpečným Valiant z Los Angeles by to bylo těžké.

Devátou a osmou příčku se stejným počtem bodů a poměrem tří výher ku pěti porážkám okupují San Francisco a Los Angeles Gladiators. Oba si připsali po jednom vítězství i prohře. Oba, shodou okolností, loupili body v zápase pro Floridě. Svá druhá utkání, San Francisco proti Houstonu a Gladiators proti Bostonu, ale ani jeden z týmů nezvládl.

Čtyřčlenná smečka pronásledovatelů vedoucí trojice, totiž Houston, Boston, LA Valiant a Philadelphia dokáže každý týden někoho potrápit, ale nakonec se stejně seřadí se shodným počtem vítězství i proher. Jediný Houston ale měl možnost zvítězit v bitvě s favoritem, a málem se mu to podařilo. V nervydrásajícím zápase se Seoul Dynasty muselo dojít až na prodloužení. Ostatní tak drancovali jednak celky pod sebou, ale také válčili mezi sebou. Valiant suverénně vyhráli proti Philadelphií, ale na konci jednoznačně prohráli s Bostonem, Houston kromě bitvy se Seoulem porazil San Francisco, Phila například Dallas.

A jak se vedlo těm nejlepším? Tam, kde vyhrát měli, tam vyhráli. Jedinou neznámou bylo utkání London Spitfire proti Seoulu, který neměl favorita. Překvapivě snadno jej opanoval Londýn v poměru 4:0, čímž se dostal do vedení o skóre před New York Excelsior. Seoul je s dvěma porážkami osamocený na třetím místě.

Sledujte hru Game 2 LDN @ SEO Stage 1 Week 4 od uživatele OverwatchLeague na adrese www.twitch.tv

Pátý týden ale bude poměrně dramatický. Pokud se budeme soustředit jen na první trojici, tak Seoul bude muset zabrat a připsat si povinné vítězství na San Franciscem a nenechat se překvapit nebezpečnými Valiant. New York si pravděpodobně připíše vítězství proti Floridě, ale poté vyzve vedoucí mužstvo tabulku. Londýn kromě obhajoby vedoucí příčky bude vzdorovat rovněž nebezpečnému Houstonu. Na konci se druhý a třetí tým tabulky utká o to, kdo vyzve vedoucí celek v zápase o titul Stage 1. 

Overwatch League (první část, čtvrtý týden)

(divize/výhry/prohry)

1.   London Spitfire: ATL - 7:1
2.   New York Excelsior: ATL - 7:1
3.   Seoul Dynasty: PAC - 6:2
4.   Houston Outlaws: ATL - 5:3
5.   Boston Uprising: ATL - 5:3
6.   Los Angeles Valiant: PAC - 5:3
7.   Philadelphia Fusion: ATL - 5:3
8.   San Francisco Shock: PAC - 3:5
9.   Los Angeles Gladiators: PAC - 3:5
10.  Dallas Fuel: PAC - 1:7
11. Florida Mayhem: PAC - 1:7 
12.  Shanghai Dragons: PAC - 0:8

Zdroj: Vlastní

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875595
David Plecháček napsal 5. 2. 2018 v 17.10

Jsoucno: Víme, že to není ideální. Ten systém je ale tak starý a vachrlatý, že už je do něj skoro až nebezpečné nějak víc zasahovat, pro programátory je navíc i dost nepřehledný. Proto se tohle bohužel zlepší až s příchodem nové verze, a jak už Pavel několikrát řekl, cílíme na Q2 letošního roku. Těch věcí je víc, včetně souhrnů a dalších, dalších, dalších problémů, které Hrej má. Bohužel...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 5. 2. 2018 v 16.35

Jsoucno: Shadow Tactics, pokud to tedy opravdu hledáš a není to jen příklad :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 5. 2. 2018 v 16.33

David Plecháček: Teďka jsem třeba zkusil články - témata. A přesně to, o čem mluvím. Stav Donate a Indie...prčic, tohle by chtělo hodit všechno do samostatné rubriky, články : donate, články : inde. Protože sice zadám témata, ale vidím a listuji něčím, co mne v daný moment vůbec nezajímá.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 5. 2. 2018 v 16.25

David Plecháček: za mne super, nestiham to uplne sledovat online a ne vsechny zapasy mne zajimaji, ale tenhle prehled je super = za mne v tom pokračujte, podle mne to k hernimu webu patří. Už to dávno není jenom o hrách a recenzích na ně.

Trochu odbočím :
Upřímně, trošku mi přijde na tohle ale zastaralý koncept webových stránek. Design super, fresh. ALE...
Občas bych si něco rád přečetl zpětně, třeba nějaké téma, které mne zaujalo a rád bych se k němu vrátil, protože jsem ho nestihnul dočíst. Nebo bych na to chtěl odkázat kamaráda. Kupříkladu 4k rozlišení, co jste řešili minule. Bohužel se to ale blbě hledá, musím najet na články a teďka se tím proklikávat. V tomhle případě to není problém, protože to je staré pár týdnů, ale jinak, třeba něco zpětně najít co jste psali dva tři měsíce, je skoro nemožné.

Databáze recenzí podle měsíců a roků, co jste měli, mi přišla stokrát lepší, než to mít v recenzích všechno halabala. Třeba : hledám něco, co mi utkvělo v paměti, bohužel název si nepamatuji. Vím, že to bylo něco se samuraji a bylo to jako Commandos. A teďka, jak to mám do pytle najít, když vím, že to byla recenze nějak pár měsíců nazpět a pamatuji si akorát obrázek :(

Takže pokud by jste přidávali tuhle rubriku, chtělo by to udělat nějak více přehledněji, protože se to pak takhle (jako tenhle článek) zasype haldou novinek, recenzí a třeba kdybych se na to chtěl podívat někdy ve čtvrtek, tak to zase budu pracně hledat.

To neberte prosím nijak ofenzivně, je to jenom návrh. Některé témata mi právě přijdou škoda, že se pak dohledávají fakt blbě, kór recenze. Dřívější systém měl i super vlastnost ohledně recenzí, že jsem třeba prolistoval pár měsíců, nebo rok a více do minulosti, a řekl jsem "heej, ty jo, to jsem vlastně si chtěl zahrát ale nějak se mi to úplně vykouřilo z hlavy, super, jdu do toho." Přečetl znova recenzi, ujistil se, že to bylo super a hotovo :)

Editováno: 5. 02. 2018 v 16.30

Nahlásit nevhodný obsah

20922190
Cybersaurus napsal 5. 2. 2018 v 15.38

Precital by som si sekciu o Counter strike. Napriklad v tyzdni ked zacinala tato Overwatch liga bol organizovany spolocnostou Valve velky turnaj v Bostone. A uspesne sa ho zucastnili aj 2 Slovaci a 1 reprezentant Ceska (stalo sa vobec 1 raz ked si reprezentant Ceska vo svojom time vybojoval status "Legenda"). Overwatch zatial nema hracov na vrcholovej urovni z nasho okolia ktorym fandit.

Nahlásit nevhodný obsah

20843606
MyBullet napsal 5. 2. 2018 v 12.39

O co se jedná? Nějaká nová hra?
Nebo zas kopie?

Editováno: 5. 02. 2018 v 12.40

Nahlásit nevhodný obsah

20877207
Djembefola napsal 5. 2. 2018 v 12.19

Já si to rád přečtu, ale chybí mi tu informace z Heroes of the Storm což je moje srdcovka :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 5. 2. 2018 v 12.09

tunerdrift: Podle čísel ano. Ale je fakt, že to je něco úplně jiného/nového, co se na Hrej nikdy nepsalo. Spíše tím sondujeme zájem o výsledky esportu jako takového, a protože Overwatch League je nový projekt, který pravidelně sleduju, nabízelo se to spojit. Do budoucna jsou dvě možnosti - buď jej rozšířit i o další ligy/soutěže/hry, nebo zrušit i OWL. Nemá smysl se věnovat jen něčemu separátně.

Nahlásit nevhodný obsah

20877324
tunerdrift napsal 5. 2. 2018 v 12.01

Zdravím.Zajímá to i někoho jiného kromě pana Plecháčka?

Nahlásit nevhodný obsah