Scum je nový open-world MP survival

12. únor 2018 14:56 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Když se dva perou, třetí se směje? Těžko říct. V každém případě o všechny dostupné hráče soupeří hry jednoho určitého žánru, který nebudeme jmenovat. V posledních dnech o něm totiž píšeme pořád. Vyznačuje se tím, že na jedno místo vyhodí určitý počet hráčů, z nichž přežije jen jeden. Ale znamená to snad, že se na ostatní, do té doby všudypřítomné žánry zapomene?

Scum se tomuto trendu brání. Místo toho razí heslo hovořící o osvědčené klasice. Vydavatelství Devolver Digital a vývojáři studií Gamepires a Croteam tak chystají open-world survival multiplayerovou hru. Pro titul by měly být klíčové zkušenosti a znalost hry jako takové, které hráčům umožní dlouhodobé přežití.

Na první pohled zní Scum jako zástupce BR žánru. Zasazení k němu přímo odkazuje, lidstvo se pro zhýralou touhu po zábavě rozhodlo zařadit nový televizní pořad, Scum, v němž přesune hráče na nebezpečný ostrov. Jak oblíbenci z první série seriálu, tak nováčci bojují o přízeň diváků i producentů, která by jim poskytla výhody. Jenže jestli čekáte, že přežije jen ten nejlepší, tak tomu tak úplně není.

V této hře se budete muset učit vše od základu. Poznat přírodu, sami sebe, jednotlivé zbraně, ale bude pochopitelně potřeba si osvojit soubojový systém, nepřátele nebo hackování bezpečnostních systému. Pokud to hráči zvládnou, přežijí. Pokud ne, tak zemřou. Za hrou by se měl údajně ukrývat i nějaký příběh, ale jak to s ním bude, uvidíme až v plné verzi.

Scum nepřekvapivě nejprve zamíří do early accessu. Předběžný termín je stanovený na druhé čtvrtletí letošního roku. Hru pohání Unreal engine a bude obsahovat tzv. vaulting a lezení po nejrůznějších površích. Tyto prvky vypichujeme záměrně, neboť o nich hovoří i nové video, na nějž se můžete podívat níže. 

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 12. 2. 2018 v 21.49

Sice docela hezky, ale jestli neco nesnasim tak ztraceni casu prohrabavanim se v inventari a vyhazovanim veci ve stylu skyrimu/falloutu. No a MP survival je skoro to samy jako BR takze nezajem. Kdyby to melo i singl/coop nebo neco takovyho, tak bych to bral.

Ale libi se mi ze omezujou perspektivu treti osoby a to preskakovani veci. doufam ze muze clovek i vylizt na baraky a tak, alespon jako v GTA SA.

Editováno: 12. 02. 2018 v 21.52

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 12. 2. 2018 v 21.39

Dick, John Dick všechna videa dobře prezentuje. Doufám, že se konečně dočkáme pořádné survival hry, smysl pro detail, se kterým si vývojáři hrají, se mi hodně libí, mají to docela promakané. Snad to bude fungovat i v praxi.
Hru sleduji už delší dobu, docela se na ni těším ! :)

Nahlásit nevhodný obsah

20877667
Micuda98 napsal 12. 2. 2018 v 20.16

Jen aby to nebyl scum!

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 12. 2. 2018 v 17.11

To video je fajn. Takové... mile upřímné. To se často nevidí.

Nahlásit nevhodný obsah