V přípravě je remaster pro Tomb Raider 1 až 3

11. březen 2018 11:54 / Kateřina Stuchlíková / Novinky / Diskuze (24)

S novým filmem s Larou Croft v hlavní roli chystajícím se vtrhnout do kin již v následujícím týdnu, se jistě zvedne nová vlna zájmu o hru jako takovou. Film samotný sice vychází z moderního rebootu série, odstartovaného v roce 2013, to ale neznamená, že není zajímavé vrátit se až k úplným začátkům slavné herní série, jejíž první díl vyšel před dvaadvaceti lety. Problémem je, že na některé mladší hráče může být její, téměř čtvrt století starý, kostičkovaný kabátek už těžko překousnutelnou překážkou.

A právě v tom by mohl pomoci chystaný remaster prvních tří dílů Tomb Raider, tedy těch vydaných v letech 1996 – 1998. Remaster bude k dispozici pouze na Steamu a zcela zdarma pro stávající majitele tří DOSových dílů. Kdo hry na Steamu nevlastní a bude si chtít remastrovanou edici zahrát, bude si muset původní díly pořídit (cena na Steamu je 6,99 euro za každý díl). O remaster se stará firma Realtech VR, která už je dokonce hotova s pracemi na prvních dvou dílech a aktuálně pracuje na leštění dílu třetího.

Krásnější Laru bude popohánět nový 3D engine a hry budou také podpodporovat OpenVR. Remasterované verze tak samozřejmě nabídnou bezproblémovou podporu modernějších operačních systémů, hezčí a detailnější textury, hru světla a stínů a podobně.

Je nutné podotknout, že se remaster týká především vzhledu a funkčnosti na novějších systémech, nedojde tedy ke změnám původního ovládání, které někteří hráči považují za poněkud krkrolomné. Těsit se nicméně můžeme na oficiální podporu Xbox 360 i One ovladačů, a to včetně DLC Unfinished Business a The Golden Mask, jichž se remaster jinak netýká.

V přiložených videích se můžete podívat na remaster prvního a druhého dílu v běhu; video ukazující krásnější třetí díl dorazí až příští měsíc. Datum vydání zatím známo není, měli bychom se ale snad dočkat letos.

Zdroj: DSOGaming

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 11. 3. 2018 v 14.39

Katko, proč nám raději nenapíšeš novinku o tom, že vzniká moderní plnohodnotnej Tomb Raider, kde bude mít hráč strach z pohybu a kde bude zapotřebí pečlivě zvažovat každej další krok a skok. Kde budou hlavní náplní rébusy táhnoucí se celou úrovní a kde bude Lara místo žoldákům čelit vlkům, tygrům a medvědům.
Hra kde konečně aktivuješ složitej hlavolam a odměnou Ti je tajemná melodie a další část úrovně kam se bojíš vkročit. Těch několik prvních Tomb Raider her je něco na co se nezapomíná...

Ty rebooty nebyly špatný samy o sobě, ale určitě to nebyly Tomb Raider hry :(

Ach jo, ach jo...

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 11. 3. 2018 v 14.22

Jak přesně se tohle liší od originálních her dostupných na GOGu? Asi mi neslouží zrak, ale změna rozlišení remaster fakt nedělá. Jestli tohle je oficiální remaster, o to více smekám před člověkem s přezdívkou Nicobass a jeho DOXem. Mimoto nechápu, proč remastrerovat jedničku, když existuje Anniversary.

Nahlásit nevhodný obsah

20803914
Katka Stuchlíková napsal 11. 3. 2018 v 13.54

stul.drabik: Trošku jsem tu větu přeformulovala, aby to bylo jasnější. Remaster jako takový zdarma je, jen prostě musíš ty staré hry na Steamu vlastnit. Ty původní hry běží přes DOS Box - Steam si ho spustí sám.

Nahlásit nevhodný obsah

20872817
stul.drabik napsal 11. 3. 2018 v 13.44

Nechci rýpat ale.Jak zdarma?To nemají.Ty hry stojí těch 6.99 euro.Za díl.Jestli to chápu správně když si to koupím tam se nahraje hra plus DOS aby se to spustilo?!

Nahlásit nevhodný obsah