Shroud of Avatar ve dvou nových videích

16. březen 2018 15:00 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Série Ultima patří k základním kamenům RPG žánru. Její první díl vznikl už v roce 1981 a kromě osmi dalších pokračování základní číslované série se dočkala i řady spin-offů a především veleslavného MMORPG. Značku momentálně vlastní společnost EA, její duchovní otec Richard Garriott ale momentálně pracuje na ideovém nástupci s názvem Shroud of Avatar: Forsaken Virtues.

Garriott na hře spolupracuje se spisovatelem Tracy Hickmannem, jedním z autorů knižní ságy Dragonlance. Shroud of Avatar vzniká ve vývojářském studiu Portalarium, projekt byl oznámen už v roce 2013 a prošel úspěšnou kampaní na Kickstarteru. Hra má nabídnout zajímavý koncept, díky němuž hráči budou moci hrát buďto úplně sami, případně v kooperaci s kamarádem, nebo se zapojit do velkého MMO světa.

V rámci hraní si nebudete vybírat žádnou konkrétní třídu, sami si vyberete, jakým schopnostem se chcete věnovat. Komunikace s NPC má probíhat skrz reálné psaní otázek a odpovědí, ve hře nebude existovat quest log, o úkolech se dozvíte náhodně skrz rozhovory s postavami. Shroud of Avatar má v hráči znovu vzbudit touhu po objevování, k úspěšnému splnění úkolů vás tedy nepovede za ručičku žádná šipka. Velký důraz bude kladen i na morální rozhodování.

Na to, jak bude svět Shroud of Avatar a kooperativní hraní vypadat, se můžete podívat ve dvojici nových videí, které vývojáři zveřejnili. Vydání hry se po pěti letech konečně přiblížilo, na PC, Mac a Linux dorazí již 27. března.

Zdroj: Dualshockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853654
RuThaN napsal 17. 3. 2018 v 01.52

Mam to koupeny uz dlouho, ale ty jejich updaty mi vzdycky prisly spis smesny a kdyz sem to na chvili zapnul, jinak me to zatim nechytilo.

Nahlásit nevhodný obsah

20867670
SEGATiK napsal 16. 3. 2018 v 19.35

Oni to nakonec fakt vydají? Já už myslel, že to budou donekonečna updatovat v early accessu. Tak snad jim to po těch letech přinese ovoce.

Nahlásit nevhodný obsah