Battlefield V kompletně představen

23. květen 2018 22:35 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (59)

DICE po několika teaserech konečně plnohodnotně odhalili nadcházející hru ze série Battlefield, tentokrát s podtitulem V. Dle očekávání se vyplnily veškeré spekulace, kterých byl poslední dny plný internet - po první světové válce se přesouváme o +- 25 let dopředu, tzn. do války druhé světové. Dočkali jsme se i prvního gameplay traileru.

Bez dalších okolků vás necháme onen trailer vychutnat.

DICE, potažmo EA, pojali celou akci jako jakýsi rozhovor s předními vývojaři švédského studia. Na začátku jsme pomocí artworků dočkali oficiální potvrzení zasazení hry do druhé světové války. Během ní bychom se měli, dle slov samotných vývojářů, podívat na místa, která nejsou široké veřejnosti tak úplně známá. Jako příklad uvedli Norsko či nizozemský Rotterdam. 

Pozitivní zprávou bezpochyby je, že po vzoru loňského Battlefrontu II se i Battlefield V zbavuje Premium passu, tudíž je konec dokupování nových map, zbraní a modů v jednotlivých balíčcích, během kterého docházelo ke štěpení komunity. Veškerý dodatačný obsah po vydání bude dodáván zdarma, což jde bezpochyby ke cti Electronic Arts. 

Na rozdíl od Battlefieldu 1, kde jsme mohli využívat pouze skiny na zbraně, nabídne jeho druhoválečný sourozenec mnohem širší možnosti editace postavy. Ta nabídne krom jiného příležitost vybrat si rasu, pohlaví, obličej a jeho barvu, bundu, kalhoty, čepici a helmu.

Pokud bychom se zaměřili na samotný trailer, tak ten jak dle nás, tak i komunity, nepřekonal dva roky starý trailer na Battlefield 1. Ten byl laděn spíše filmově, navíc s perfektním hudebním pokresem od The White Stripes. Ten k BFV nám sice nabízí i trochu gameplay záběrů, ale jak je známou praxí, akce v těchto trailerech bývá tak nakašírována, že během reálného hraní nikdy nedosáhnete stejné souslednosti událostí jako právě v traileru. K tomu nás trochu zarazila i stylizace, která nám přípomíná odbočku Battlefield Heroes z roku 2009. Celou prezentací se táhla linka zvýšené úrovně ženského elementu, kdy zástupkyně něžného pohlaví byla vyobrazena na jednom z hlavních atworků, a hlavně hrála důležitou roli v samotném traileru. Co to znamená pro samotnou hru, na to si musíme ještě počkat.

Při prezentaci padlo i datum vydání, které je stanoveno pro PS4, Xbox One i PC na 19. října letošního roku. Stejně jako v případě Battlefieldu 1, se můžeme těšit na betu, i když se zatím mluvilo jen o uzavřeném testu pro ty, kteří si hru předplatí, tak trochu očekáváme, že se dostane na úplně všechny hráče. Dalších informací o hře se dočkáme na EA Play na začátku června, kdy by měli DICE prezentovat to, co zajímá většinu hráčů Battlefieldu, tedy multiplayerovou složku hry.

A co vy, jaké máte pozity z nového Battlefieldu? Jste spokojeni se zasazením, co případně řikáte na trailer? A kdo vyhraje letošní bitvu Battlefield vs. Call Of Duty? Dejte nám vědět v diskuzi!

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20917394
Pozastavený účet napsal 27. 5. 2018 v 13.17

Zarenix: Přesný popis.

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 25. 5. 2018 v 00.21

Miami Vice: Tvýmu pohledu taky rozumím a i ty máš kus pravdy...ALE nemyslim si,že by dobrej singl na dnešních technologiích měl být opomenutej.Multák je na me moc hrrrrr,rychlej.. buch buch,respawn a pořad do kola.. i když je fakt,že lidskej protivník je určo zážitek.Já ale radeji hraji v klídku při skvělé singl atmosfeře,do které se lépe vžiju...Změny prostředí a zpracování historických bitev z různých míst světa a bojišť,bych také uvítal,chybi pacifik,Afrika,jak říkáš;-) Nevadila by mě hra z Vietnamu,ta SAKRA chybí!!!....rozhodně se ale nechci smířit s tím,že už si nadupanej singl ze 2 sv nezahraju...Je to hra z jiného prostředí a já odbočím.Zaklínač 3 mě zabral i s datáčama 215 hodin a teď hraju znova new game plus..když někdo dokáže udělat tak luxusní a kouzelnej singl,že ho dohraju a hned ho po 215 hodinách začnu hrát z nova,kde si jen tak jezdím na koni a v klídku pozoruji vše okolo a dochází mi znovu a znovu,jak úúúúúúúžasný je Zaklínač dílo,Tak ať mě nikdo neříká,že nejde udělat super hru pro jednoho hráče;-)Vývojáři zaklínače snad ani nejsou lidé:-Dklobouk sakra dolu před nima:-)...jinak díkec za fajn výměnu názorů ve slušnosti a ne jak je tady zvykem hned každýmu nadat už ve třetím příspěvku:-(...zatím čauec;-):-)

Editováno: 25. 05. 2018 v 00.35

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 24. 5. 2018 v 21.45

michalnezval: Tyhle časy jsou dávno pryč. Dřív jsme se prokousávali dlouhejma kampaněma a ani jsme k tomu nepotřebovali "cool" filmečky a jak jsme se u toho bavili. Jenže ruku na srdce, oni jsou ty moderní válečný hry co se týče gameplaye lepší, jenže been there done that už 100x předtím a tak to prostě už nemá tu šťávu. I kdyby udělali hru podle Tebe, tak by to pořád byla jen hra z 2.SV, kterou jsi hrál už 100x předtím, jen v moderním kabátku. Kolikrát dokážeš vztyčit emerickou vlajku na Iwo Jima než se toho přejíš? V tom multiplayeru sice nebudou žádný epický příběhy jednotek záškodníků v týlu nepřítele, ale aspoň ten zážitek bude čerstvej. Ono ty živý hráče nejde naskriptovat a to pak přináší nejednu fantastickou bitvu a spoustu nečekanejch momentů.

Každej z nás má super vzpomínky na Stalingrad v COD a na French Resistance v MOH, ale čím víc toho máme odehráno, tím víc je těžší nás zaujmout. Neříkám, že Omaha Beach na current genu by jako single player mise stála za nic, ale asi bych se z toho na zadek neposadil. No ale v Operations modu by to mohla bejt fakt mrda, kosit všechny ty spojence jak Heinrich Severloh...

Co bych ale uvítal jsou single player mise za Rommelovo jednotky v Africe anebo třeba za jednotky generála Vlasova, kterej měnil strany. Simo Häyhä sám proti Sovětům by taky byl zajímavej námět. No a Pearl Harbor za Japonce!? Sem s tím!! A už loni při odhalení COD jsem chtěl mise za Hitler Jugend v troskách Berlína, jenže máme 2018, takže to se nikdy nestane...

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 24. 5. 2018 v 20.01

Miami Vice: Chci proste hru z 2 sv valky takovou,jakou sem si uzival pri hrani prvniho Medal of Honor,nebo prvnich dvou dílů Call of Duty.Dlouhej singl a proste cistokrevnou 2 sv valku s dnesni grafikou a Fyzikou...Ano chci po těch letech už KONEČNĚ!!! tuhou,syrovou hru z tohoto období.O hry typu CALL of DUTY posledních let opravdu zajem nemam,je to jednoduchý,bezcenný výplach bez špetky originality..Singl Battlu 1,stál taky za hovno...Chci se po dlouhe době opět do nějaké válečné hry POŘADNĚ!!!!vžít;-)

Editováno: 24. 05. 2018 v 20.07

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 24. 5. 2018 v 18.22

michalnezval: Dospělá válka je nuda - pomalu si nevystřelíš a zbytek je buď pobyt v lazaretu anebo buzerace a podřadná práce. Když přijdu z práce, tak na dospělou válku nemám chuť. Mnohem víc se odreaguju u těch explozí a kolem havarujících letadel. A snad si nekupuješ BF hry kvůli Story Modu!? Jestli jo, tak to jdi fakt radši o dům dál. Battlefield je celej o "Only in Battlefield" momentech a na vážnou strunu fakt nehraje. Možná, že bude zase nějaký to info o WW2 během loadingu, kde napíšou kolik Židů zařvalo v koncentrácích, ale v okamžiku kdy se načte hra jde realita stranou a hurá do boje...s úsměvem na rtech. Blátofield je prostě jen Blátofield a víc od toho nečekej.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 24. 5. 2018 v 16.54

marosho: Já jen doufám že ban dostane :D Už několikrát se mi u něj na ytb stalo, že jsem viděl nebo napsal nějaký argument, který potvrdil, že nemá pravdu nebo dostatek informací a komentář byl smazán.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
marosho napsal 24. 5. 2018 v 16.37

Zarenix: Tak Tartarus je typ člověka co se vyzná uplně ve všem, nejen v historii.. Pravda bude asi trošku jinde. Taky ho moc nemusím.
A ban za slovo na N už není jen na Twitchi co jsem slyšel :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 24. 5. 2018 v 16.11

Na 2 sv válku se LÉTA neskutečně těším,ale na POŘÁÁÁÁÁÁDNOU Dospělou
2 sv válku!!!!...Mám strach,že tohle bude zase slátanina,která se dá přirovnat tak maximálně ke splašené,kýčovité kratochvíli,plné epických výbuchů,přeplácanosti,zmatečnosti,závodů v tanku,v džípech,letadlech,hlava -pata nikde s mizernou hrací dobou 5 hodin...Kéž bych se mýlil....

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 24. 5. 2018 v 16.10

Cokovenecek: Já jsem si pustil ten záznam streamu a můj názor je takový, že se ohání historií (čemuž nejspíš rozumí), ale zná jen ten mainstream. Nezná věci, které byly používány minimálně nebo co používalo jen pár vojáků. Snaží se shazovat každý díl Battlefieldu a argumentuje vlastně jen tím, co si načetl v nějaké knize nebo na netu. Ten jeho kámoš v tom záznamu má mnohem lepší přehled a když se mu něco nezdálo, tak se nato podíval vícekrát a pak třeba i přišel na to, že jeho první pohled nebyl správný.
Jinak ten kanál se živí kontroverzí a snaží se spíš jen popudit většinu k hejtu na něj.

Ale doufám že dostane aspoň 7dní ban na twitchi za použití slov jako N*gger atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 24. 5. 2018 v 16.08

Cokovenecek: Nope, vůbec nic mi to neříká.

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 24. 5. 2018 v 15.50

Mitsurugi: Tartarus Cast předpokládám znáš.
Pokud ne, divil bych se. Ale pokud opravdu ne, doporučuji se podívat, charakter toho člověka se mi hnusí.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 24. 5. 2018 v 15.40

Miami Vice: Já to bral spíš z pohledu toho, že dost lidí nadává že robotická ruka, že je to scifi atd., ale přitom reálně ty protézy a ostatních 90% věcí co ukázal trailer existovali. Jen ve filmech je 2. sv. vyobrazena tak, že každý voják musel mít uniformu atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 24. 5. 2018 v 15.32

Zarenix: Tak v týhle době už byl protéz přebytek, protože protézy tohohle typu se začali vyrábět pro mrzáky, který se vrátili z 1.SV, no a během 2.SV asi nebyl zas až takovej problém nějakou použitou anebo i novou sehnat a vrátit se zpět do boje. Hlavní ale je, že můžeme ty vojáky customovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 24. 5. 2018 v 15.15

prso: Teď jsem viděl na jiném fóru nákres té "robotické ruky", který se měl objevit už roku 1912. https://ctrlv.cz/HtdX

Ale mě mají EA/DICE respekt, za podání 2. sv. války co ukázali v traileru. Není to "mainstream" 2. sv. válka jako v každé hře, že každý má stejnou uniformu, která rozděluje frakce atd., ale ukazují unikátní věci, které se tam měly objevit. Jako "robotická ruka", katana na zádech vojáka, různé "outfity" atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
marosho napsal 24. 5. 2018 v 15.04

Cokovenecek: Tartarus?

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 24. 5. 2018 v 15.01

Zarenix: Fakt nebejvá na internetu pravidlem, aby se člověk s avatarem Pepeho vyjadřoval kór k týhle problematice střízlivě a rozumně:) Souhlas. Nikdy mě nepřestane fascinovat, že tyhle věci dokážou někoho tak rozproudit.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 24. 5. 2018 v 14.33

Pokud vím, u BF1 taky dost lidí nadávalo, že sou tam ženské a černoši a nemají tam co dělat. Pak vyšel článek, nevím jestli přímo od EA nebo tak, že byly/byla jednotka černochů i ženských.

To samé podle mě bude i u Battlefield 5. Pokud existovali ve 2. sv. válce protézy jako v traileru, tak není co řešit. Bojovali ženské ? Jestli ano, není zas co řešit. Nejsem člověk co se zajímá o historii ani o 2 sv. válku, ale nepřišlo mi, že by tam bylo něco, co bije do očí a co nemohlo nebo neexistovalo v 2. sv. válce. Pokud ano, rád se něčemu přiučím, ale věci jako optika na zbrani, rychlost tanků sou mi totálně fuk.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 24. 5. 2018 v 13.30

Cokovenecek: Českou YouTube scénu vůbec neznám, takže vůbec nevím o kom mluvíš :)

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 24. 5. 2018 v 12.55

Škoda, že letos nepřijde Titanfall 3, aby opět rozbil CoD i BF hubu.
Nebo nějaká podobná střílečka. Ale to asi čekám marně. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 24. 5. 2018 v 12.54

DeviR1: Realistickou hru z WW2 jsem zatím neviděl. Ty snad ano?
Oni si za to hráči můžou v podstatě sami. Herní komunita zlenivěla, teď letí casual hry, a tudíž se na tom snaží korporace vydělat. Ale kdo by se nesnažil vydělat, že?

Nahlásit nevhodný obsah