Jsou toto mechanismy z Death Stranding?

7. červen 2018 08:05 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (6)

Death Stranding je hrou, ze které se může vyklubat cokoliv. Těch několik minut ze hry spoustě lidí stačilo, aby byli utvrzení v názoru, že se bude jednat o jedinečný projekt jedné geniální mysli, od které člověk neví, co by měl čekat. Tak nějak lze shrnout Hidea Kodžimu. Shodneme se tak na tom, že nástin hry by asi měl být dost fantaskní, skoro až přitažený za vlasy. Ano? Dobře, tak my tu pro vás jeden takový máme.

To, co se na následujících řádcích dočtete, má kořeny na diskuzním fóru 4chan. Je to tak daleko od nějakých „zaručených“ informací, jak jen může být. Přesto nás popis Death Stranding, tak, jak se tam objevil, nadchl. Je to přesně ten inovativní nástin, který bychom od hry slavného autora čekali. Z informací vyplývá hned několik věcí, od zbraní a vozidel různých časových období, tedy od mušket až po energetické meče, až po to, nakolik je Death Stranding exkluzivitou, či zda vyjde i na jiných platformách.

To nejzajímavější je ale příběh. Jenže jak začít? Možná od dítěte, jehož motiv se objevil ve všech videích. Dítě je jedinečné, není to prý něco, co se objeví kdykoliv, kdy zapnete hru. Je to entita, která má svůj vlastní život. Doslova. Jako taková ale způsobuje problémy s časem a s dimenzemi, jinými slovy ona je klíčem k multiplayeru.

Abyste pochopili význam entity/dítěte: Jakmile hráči dorazí na konec, čeká je globální rozhodnutí – zabít dítě a tím de facto ukončit multiplayer, nebo jej nechat žít a hráče, kteří se navzájem ovlivňují, nechat hrát stále stejným způsobem? Death Stranding je v podstatě neustálý, nepřetržitý online zážitek. Hráči dělají v průběhu hry rozhodnutí, které může ovlivnit i vás, respektive vaší časovou linii nebo dimenzi. Tato rozhodnutí poté roztáčí spirálu, kterou moc dobře známe – efekt motýlích křídel. Tyto pozitivní, ale samozřejmě negativní věci mohou ovlivnit vaší instanci kdykoliv, i když zrovna nebudete Death Stranding hrát. Obdobně funguje PvP – ano, můžete narazit i na dalšího hráče, pokud se zrovna bude nacházet ve vašem čase a vaší realitě.

Jakmile zemřete, obě tyto konstanty se vám uzavřou. Co následuje, víme. „Obrovský záblesk, exploze. Záře, která dává život. Ale následuje další exploze, která bude naše poslední,“ jak říkal Sam v podání Normana Reeduse. Ano, bude následovat koloběh událostí, které zapříčiní Samův pád oceánem až na samé dno. A pak se opět zhmotníme, někde jinde, někdy jindy, v nové dimenzi a v jiném čase.

Právě konec nástinu je prý odpovědí na to, co se děje se světem a důvodem, proč vymírají světové oceány. Lidé, hráči svými mrtvými těly zamořují mořská dna, otráví je a spolu s tím i mořský život, který je následně vyplaven na pobřeží. No… to zní super, ne?!

Tady informace nekončí. Podle všeho by hra měla vyjít zkraje roku 2020, hra byla interně odložena. 4chan dává odpověď i na otázku exkluzivity, ano, hra vyjde v první řadě na PS4, ale po nějaké době je prý ve hře i vydání na PC – ne ale dříve, než po 12 měsících. Sony by si údajně přála exkluzivitu kompletní, a s Kodžimou stále jedná. Je tak možné, že se tyto informace ještě změní.

Příspěvek dává určitý náhled i na to, co čekat od E3. Dotyčný, který za těmito informacemi stojí, prý neviděl celý trailer, ale jen jeho konec. Ale ten už jsme viděli i my, Norman/Sam bude ležet nahý na pláži, bez života. V tu chvíli se na pódiu objeví sám Kodžima, sám se ujme ovladače, synchronizuje jej se hrou a Samův náhrdelník se rozzáří stejnou barvou, jakou bude mít dioda na zadní straně DS4. Pak bude následovat chvíle hraní, ale na konci se opět dostaneme ke zmíněnému traileru. Na jeho začátek, který uvidíme tentokrát očima hráče.

Zdroj: 4chan

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20910437
JaRri napsal 7. 6. 2018 v 18.51

Corvus von Corax: líp bych to nenapsal. Přesně pro nás old skool hráče tohle není... práce, děti,žena...

Nahlásit nevhodný obsah

20911102
avari napsal 7. 6. 2018 v 17.54

Mám to stejně. Srát na online. Pokud je to pravda, tak ta natěšenost dost opadla.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 7. 6. 2018 v 13.51

Corvus von Corax: Souhlas. Snad jediný kde mi nevadil multiplayer bylo Watch Dogs 2. Krásně ty aktivity doplňovali singl a byly krátké a sloužily ke zpestření. S mulťákem se to všeobecně dost přehání v posledních letech. A když už mulťák tak kvalitní MMORPG typu Lineage II (max po Interlude, pak to začalo jít do kopru.).

Nahlásit nevhodný obsah

2180269
MarekLucin napsal 7. 6. 2018 v 12.44

Naprostý souhlas s Corvus von Corax. Mám to taky tak. Snad to nebude tak horké.

Nahlásit nevhodný obsah

8010309
bukrr napsal 7. 6. 2018 v 10.37

Zajímavé, ale co to bude?! FPS? RPG? Nebo to bude sportovní hra? Jak si mám představit, že to bude fungovat? :D

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 7. 6. 2018 v 09.42

Upřímně? Jsem zklamán. Když budu brát v potaz, že by šlo o věrohodné informace, tak Death Stranding tímto okamžikem přeřazuji z "nejvyšší očekávání" na "zajímavost od Kojimy". Jestli ve hrách něco nevyhledávám a jestli se mi nelíbí nějaký směr, kterým se čím dál více ubírají, je to lpění na online zážitku, provázání s dalšími hráči a multikulti obecně. Jsem hráč ze staré školy, který si po práci chce vklidu sednout k RPGčku, které naloaduje tam, kde posledně skončil. Nechci ve své hře žádné průniky dalších hráčů a už vůbec nechci, aby se hra, ke které si sednu také například 1 za týden (kvůli pracovní vytíženosti) zcela změnila svůj ráz a já se 4 hodiny rozkoukával "kam se vše posunulo, když jsem zrovna nemohl hrát". Přesně z těchto důvodů nehraju cokoliv multi. Nemám čas někomu slibovat, že až přijdu utahanej z práce jako mezek, že půjdeme na nějaký raid. Navíc jako misantrop se nechci vůbec s jinými lidmi "dělit" o svůj herní zážitek. Čili pokud by se tohle mělo potvrdit, tak si s klidem v duši Death Stranding vyškrtávám ze seznamu a budu se modlit, aby Cyberpunk 2077 zůstal z většiny singlplayerovým zážitkem. Můj názor, ale chápu, že pro hodně lidí to bude asi zajímavé a sexy.

Editováno: 7. 06. 2018 v 09.44

Nahlásit nevhodný obsah