Dead or Alive 6 zmenšuje výstřihy

18. červen 2018 20:05 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (5)

Jestli neznáte sérii Dead or Alive, vězte, že se jedná o herní sérii vyvíjenou japonským studiem Team Ninja. Patří do ní nejen bojovky, ale i řada více či méně sportovních spin-offů. Ať už však v sérii Dead or Alive vyjde cokoliv, jednu věc mají všechny tyto hry společnou – zaměření na velmi spoře oděné ženy, jejichž přednosti poskakují vehementněji než děti, nadopované hroznovým cukrem, na skákacím hradu.

Pro všechny fanoušky „zadkované“ z Dead or Alive Xtreme 3 však máme nepříliš dobrou zprávu. Johej Šimbori, ředitel vývoje předchozích dílů série, se totiž nechal slyšet, že sexuální podtext, který Dead or Alive již tradičně provází, bude u nového dílu umírněn. Souboje by měly být vykresleny reálněji, což s sebou nese nejen přítomnost skutečnějšího potu, krve a jizev, ale i serióznější oblečení a méně přehnanou fyziku poprsí.

„Poprsí se pořád bude hýbat, to je částí DNA série. V předchozích titulech jsme to však dost přeháněli, tentokrát se tedy snažíme dosáhnout reálnějších pohybů. Dead or Alive 6 je bojovou hrou a cítili jsme, že hráči na ni často pohlíží jinak, než bychom chtěli. I proto jsme se chtěli ujistit, že nový titul bude v první řadě bojovka.“

Uvidíme tedy, jak to s příklonem k reálnějšímu pojetí u Dead or Alive dopadne – otázkou totiž je, jak moc lze toto vyjádření brát vážně. Podobné věty vývojářů totiž doprovázely už pátý díl hlavní série, a pokud nevíte, jak to dopadlo, nasměrujeme vás na YouTube.

Ačkoliv je tedy možné, že si tvůrci opravdu nasypou popel na hlavu, jako pravděpodobnější možnost se jeví vydání hry s poněkud střízlivějšími oblečky, které následně doplní pro sérii tradiční tuna DLC, obsahující erotické prádlo a další kulišárny.

Zdroj: Eurogamer, Gamasutra

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 19. 6. 2018 v 18.27

A co když ty postavy prostě mají velká boubelatá a houpavá ňadra? Diskriminace!
DoA5 na PS VITA je skvělé. Ňadra a gaťky v dokonalé harmonii.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 19. 6. 2018 v 09.42

SpeedyRedy: to mě upřímně fakt překvapuje protože s marketingem bych tohle do DOA nikdy neřekl podle toho co ukazujou a vyzdvihujou

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 19. 6. 2018 v 07.48

Zerosekai: Hratelně jde o jednu z nejvíce spravedlivých bojovek, kde využíváš triangle systém boje, tzv. přebíjenou, například. úder kryješ chytem, ten zas přehozem. Nestane se zde, že by tě porazil někdo s jedním dobře nacvičeným úderem či kombem viz Tekken, jednoduše mu ho chytneš a nasadíš svoje více variabilní kombo. Za mě dokonalost mezi současnými bojovkami, jediné co bych hře vytknul je předražený DLC obsah. Mám všechny díly, hraju od dob PSX.

Editováno: 19. 06. 2018 v 07.49

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 18. 6. 2018 v 22.24

SpeedyRedy: přesně tak, menší výpln ale o to větší cash grab okolo, tahle hra nemá kromě těch koček co nabídnout, když sem poprvé viděl záběry z jedné DOA hry tak sem si říkal ehh a tohle je jako co? předražená realistická verze převlíkaček ze superher nebo co?

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 18. 6. 2018 v 20.32

Zmenšují se výstřihy proto aby se na ně mohli dělat nové odvážnější kostýmy a plavky jako předražené DLC. Jsou to jen PR řeči, tahle bojovka má jasno. Mortal KOmbat je o krvi, DOA o polonahých babách v akci. Jen pro info, třeba taková Kasumi má v DOA 5 Last Round 70 oblečků. Jeden vyjde na 50 kč. Postav je ve hře 36. Dodnes pamatuji, jak říkali, že do DOA série se nebudou prodávat postavy, no a jak to dopadlo. Udělala se další edice, a když přišla nová generace konzolí, hra se předělala i na ní, to aby mohla vydělávat vesele dál.

Editováno: 18. 06. 2018 v 20.43

Nahlásit nevhodný obsah