Dying Light 2 přinese moderní dobu temna

26. červenec 2018 16:06 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (6)

Zombíci ovládli celý svět a zbytek lidské populace se snaží přežít jak to jenom jde. Nějak tak by se dala popsat každá druhá zombie hra. Vývojáři z Techlandu to ale chtějí ve druhém díle parkurového Dying Light dotáhnout na vyšší úroveň. Lidstvo se totiž musí vzdát většiny moderních technologií, a tak přichází období, které nazývají moderní dobou temna.

Samozřejmě to neznamená, že se vrátíme do středověkých časů. Stále budeme nacházet i moderní zbraně, ale většinou se spíš setkáme s moderními verzemi středověkého vybavení. Hlavní designér Tymon Smektala se v rozhovoru pro web GamingBolt podělil o informace ohledně soubojů a zbraní. Hlavní dotaz směřoval k tomu, jestli bude moci hráč používat i zbraně na dálku. “Soustředíme se na souboje na blízko, ale na záběrech si můžete všimnout lučištníků. Budou k dispozici luky i kuše. Hra je zasazená v moderním období temna, takže všechno bude působit jako ze středověku, i když vizuálně to vypadá moderně,” řekl Smektala.

Samozřejmě nesměla chybět ani zmínka o vylepšené umělé inteligenci, se kterou se chlubili už při oznámení hry. Zajímavě pak zní i systém morálky mezi NPC. Obyvatelé zdejšího světa by měli na vaše činy reagovat přesně tak, jako skuteční lidé v post-apokalyptickém světě.

Už uplynulo 15 let od doby, co lidé poprvé museli bojovat proti zdejší nákaze. Naděje na nalezení protilátky je prakticky nulová a poslední přeživší zkrátka dělají co mohou, aby se dožili dalšího dne. Celé to navíc vypadá zatraceně dobře. Dying Light 2 zatím nemá konkrétní datum vydání, odhady směřují na jaro příštího roku. Předobjednat si ho můžete již nyní na Xzone.cz.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 27. 7. 2018 v 18.25

At uz doba temna anebo renesance, tak bych uvital NPC na kterejch mi bude zalezet. V puvodnim Dying Light se mnou umrti lidi kolem me vubec nic nedelaly. Spis jsem byl rad, ze uz nebudu muset poslouchat ty jejich kecy. Jedina osubka, ktery jsem fakt chtel pomoct byla ta mala holcicka s cukrovkou, pro kterou jsem shanel insulin.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 27. 7. 2018 v 16.48

Bohemund: tak dva zombíci jsou vidět hned v prvních vteřinách traileru když je ještě světlo, navíc to vypadá že ta část města bude trochu bezpečenější, pokud se tam potulujou lidi a vytváří se infrastrukura tak to asi nebude nejzamořenější oblast, fakt si nemyslím že by hru, která je vlastně zombie survival rozděllili na ve dne lidi v noci zombie.

Nahlásit nevhodný obsah

20811703
Bohemund napsal 27. 7. 2018 v 14.47

jbecko: No, to video z Dying Light 2 se tak dá vyložit. Zombíky tam ukazuje jenom v noci, ale asi to nebude tak horké.

Viz
https://www.youtube.com/watch?v=MVhzac0gD7c

Editováno: 27. 07. 2018 v 14.48

Nahlásit nevhodný obsah

20874664
jbecko napsal 27. 7. 2018 v 14.03

pulse10: rozhodne tam nebudou zombie jen v noci !!!kde jsi to vzal prosimte ?

Nahlásit nevhodný obsah

20886582
miloch.pivoch napsal 26. 7. 2018 v 21.12

Ačkliv mi Dying Light 2 zní dobře, jsem už prostě unavený post apo umírající společností. o to víc mě dokáže vytočit, jak je to naroubovaný na všechny ty okolnosti. A už vůbec nehledě na nějaká technologická vysvětlení. První díl byl o karanténě a vždy to nějak tvůrci překroutí, aby to tak nějak příběhově sedělo, spíš mě vadí, že v mnoha případech se jedná o jasné stanovisko společnosti rozežrané všeličím, rozdělené na všecky možné frakce i nefrakce a ve výsledku se operuje pořád, v obecném smyslu her, se stále stejnými stereotypy. Zde se, zdá se, objeví jakási fluidnost, lidé budou přicházet a odcházet. Zároveň je přesun spíš na lidské protivníky a jasná sázka na městské prostředí důležitou změnou, která prospěje v novou svěžest pro tuto hru. Vypadá to, že se to také bude točit o karanténě, ale lidské, snad ještě prohnilejší.

Nahlásit nevhodný obsah