Sekiro předvádí nový TGS trailer

10. září 2018 15:10 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (9)

Můžeme bez přehánění říci, že Sekiro: Shadows Die Twice se stal nejen jednou z největších hvězd letošní E3, ale u mnoha hráčů se také zapsal do kategorie nejočekávanějších titulů vůbec.

Mnohými milovaní tvůrci From Software jsou si toho samozřejmě vědomi, a tak si pro nás na Tokyo Game Show připravili nový trailer ze hry. Ten kromě ponurých scén hořícího města zobrazuje i bezmocně ležícího hlavního hrdinu, a hlavně plynulý a velmi rychlý pohyb a soubojový systém, který Sekiro odlišuje od předchozích titulů studia.

Sekiro: Shadows Die Twice vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One, a to konkrétně 22. března 2019. Hru si můžete předobjednat na Xzone.

Zdroj: DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 11. 9. 2018 v 16.14

Zerosekai: Tak to asi Bloodborne nehraj. I když, věř mi, byla by to škoda.
BB ti neříká jasně a zjevně co máš dělat nebo kam máš jít. Na začátku je expozice, která ti ukáže tebe a jednu důležitou postavu a ta ti řekne v podstatě jen jedinou větu, která by se dala považovat za vodítko: "Hledej bledou krev." (Omlouvám se za nedomrlý překlad originálního "Seek the pale blood."). A to je vše. Svět BB je ale vytvořený tak dobře, že samotné procházení tě nakonec zavede tam, kam máš jít a kde tě hra chce mít. Cestou potkáš pár postav, které ti něco o světě, ve kterém se nacházíš, naznačí. Ale jen naznačí! Vnímavější hráči si při putování světem začnou postupně dávat jednotlivé střípky informaci dohromady k sobě jako mozaiku. Ale ani to neznamená, že bude celá a hráč se dozví vše. Spíše musí přijít s vlastní interpretací. Kdo jsem? Kdo jsou Oni? Co je to za svět? Jak funguje? Je reálný? Co je cílem? Existuje nějaký?
Takhle to zní velmi nezáživně. A pro některé to asi i je. Na tom není nic špatného. Mně se BB velmi líbí a jeho tajemno, které skrývá, ve mne vzbudilo příjemné lechtání. Přistihl jsem se při uvažování o jeho světě a jeho fungování do takové míry, že se mi to u jiné hry ještě nestalo. Pokud hráč přijme předpoklad, že autor hry není hlupák, který jen tak nahodile hází do hry různá témata, má toho BB hodně k přemýšlení.
Dá se říct, že BB vypráví příběh dokonalou herní formou, neboť se do značné míry oprošťuje od forem knižních (stránky dlouhého textu) a filmových (příběhové cutscény).
Tak to zkus. Protože jak říká hra: "Hunter must hunt".

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 11. 9. 2018 v 15.56

Zerosekai: Tak online multiplayer hraješ většinou kvůli tomu, že proti Tobě bude spousta unikátních soupeřů - od úplnejch noobů, přes campery, sebevražedný týpky, super týmový hráče, trolly, experty přes zbraň/vozidlo X atd. a tahle směsice vytváří různý zajímavý a kolikrát až šílený či epický momenty, který Ti NPC soupeři či spolubojovníci nenabídnou. No a samozřejmě, že poté se dostavuje pořádná dávka radosti, zvlášť když si zrovna v tomhle kole měl nějakej větší vliv na vítězství. Cílem a zároveň i odměnou je to překonání chaosu, kterým se bitvy s živejma hráčema vyznačujou, abys na konci měl to "dabl jů". V životě jsem hrál nespočet multiplayer her, ale doteď třeba v Battlefieldu 1, když jsem po konci vítězný operace MVP, kde jsme díky mýmu urputnýmu snažení měli comeback jak z filmu, tak jsem šťastnej. Tohle je prostě ten cíl - nakopat tý druhý straně prdel a vybojovat to vítězství!! Nekoukat na nic a neustále vyvíjet obrovskej tlak anebo je nějak chytře obejít a rozhodit jejich obranný linie a poté s celým týmem jak velká voda na ně!! Tohle je vlastně i adrenalin, zvlášť když už jde o všechno a výsledek bitvy se převažuje z jedný strany na druhou. To jsou pak ty správný nervy a pocity :)

Jinak k tomu Bloodborne - mně osobně nejde jen o příběh, ale i o koukání kolem sebe na ten herní svět. Třeba Far Cry 5 jsem si koupil jen kvůli tý Montaně, protože je to neokoukaný prostředí.

Editováno: 11. 09. 2018 v 15.58

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 11. 9. 2018 v 15.10

mě by asi nevadilo mít příběh jehož střípky si prostě musí hráč sám vyhledat sám si toho všimnout, jen nesnáším když hraju hru a dělám v ní něco a nevím proč, to se mi stalo u Dark Souls 3, to je asi souls hra kterou sem hrál nejdýl dostal sem se až k prvnímu tomu pánovi jehož popel máš vrátit a zabil sem ho a nic, prostě se mi jen odškrtl jeden maník, nevěděl sem proč to dělám neměl sem pocit že sem něco dokázal prostě jen další boss dole, tohle já prostě nesnáším, proto třeba nedokážu hrát online multy hry, nedokážu prostě hrát hru jen kvůli tomu abych hrál hru, potřebuju mít ten cíl, vědět proč to dělám a když se mi něco velkýho povede tak at to má dopad

Nahlásit nevhodný obsah

20846931
Lynch napsal 11. 9. 2018 v 12.45

Zerosekai: Zrovna BB mi přijde celkem doslovný a jasný v příběhu oproti DkS. Každopádně spousta lidí hrála BB jen tak, že šli a všechno sekali a bavilo je to. Takže pokud hledáš příběhové filmečky…souls hry asi nebudou nic pro tebe. Ty hry mají zajímavý a dobrý příběh, jen ti ho prostě „neházejí“ do obličeje jako jiné hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 11. 9. 2018 v 09.52

Mitsurugi: Ámen
Zerosekai: Bloodborne byl s odstupem můj nejlepší herní zážitek loňského roku.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 10. 9. 2018 v 19.48

Zerosekai: Příběh tam je skvělý, zvlášť v Bloodborne, ale člověk se musí snažit si ho poskládat z dostupných informací. Ty se získávají od NPCček, popisků předmětů, filmečků, ale i drobnějších detailů jako pozice mrtvoly, či předmětu a samotného level designu.

Dám smyšlený příklad, NPCčko ti řekne, že se přesouvá na pozici X. Ty víš, že na pozici X se dostaneš skrz lokaci Y. Když přijdeš do pozice X, tak tam NPC nenajdeš, tak se podíváš do lokace Y a tam najdeš mrtvolu, co tam předtím nebyla a na sobě má předmět, jehož popisek naznačuje, že to mohlo být to NPC.

Hra ti neřekne co se s tím NPC stalo, pokud ho nenajdeš využitím vlastního rozumu. To je prostě neuvěřitelně unikátní systém vyprávění, jasně, není pro každého a někdy je to fakt hodně kryptické, ale nesnáším, když lidé říkají, že tam příběh stojí za nic. No a pokud se ti s tímhle nechce pachtit, tak je YouTube plný lore videí, kde to zjistili za tebe. Třeba VaatiVidya.

Jinak souboje jsou v Bloodborne špičkové, vypadá to nádherně, má to geniální level design, špičkový design nepřítel a bossů, skvěle se to hraje a má to boží atmosféru. Pro mě je to s přehledem nejlepší Souls hra a jedna z nejlepších her vůbec. Chce to ale trpělivost, aby se člověk naučil jak to pořádně hrát, do té doby bude dost umírat a může to být i frustrující, to ale platí o každé Souls hře.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 9. 2018 v 18.35

lidi celkem dost mě poslední dobou láká pořídit si bloodborne, zkoušel sem pár souls like her, včetně souls her, ale bylo to jen tak u kámoše pár hodin u každýho a osobně mě to nechytlo asi kvůli tomu že příběh tam stál za nic, všechno se vrhnulo na kvalitu soubojáku a já holt nejsem z těch který by u hry vydrželi jen kvůli soubojáku, proto se tady asi trochu offtopic chci zeptat jak je na tom bloodborne celkově? slyšel sem jen chválu na souboják, ale co zbytek.

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 10. 9. 2018 v 17.26

Já jsem normálně rád, že je to od těch Souls tak odlišný. Výzva o kterou z nás všichni stojí zůstala, ale jinak to působí jako svůj vlastní titul. Originální svět a navíc ta multifunkční protéza, která tvůrcům dává téměř nekonečný možnosti.

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 10. 9. 2018 v 15.38

Přesně ten pocit, jako když se člověk zakousne do rakvičky se šlehačkou! :-)

Nahlásit nevhodný obsah