Nové Assetto Corsa zatím postrádá obsah

14. září 2018 13:30 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (1)

Když bylo před měsícem oznámeno datum, kdy Assetto Corsa Competizione vstoupí do Early Accessu, polemizovali jsme nad tím, jak máme chápat zveřejněné vývojové roadmapy. Ty totiž indikovaly, že bychom se při spuštění hry, ke kterému došlo předevčírem, mohli dočkat jen jednoho vozu a okruhu.

A předpověď se bohužel vyplnila, ve hře si teď doopravdy zazávodíte jen s Lamborghini Huracán GT3, a to na všem známém Nurburgringu. K dispozici jsou speciální eventy, rychlý závod proti AI a tzv. hotlap, tedy jedno rychlé kolo, to je však k obsahu momentální verze hry vše – kromě dalších aut (ty jsou teď přístupné jenom pro AI) a okruhů tak chybí i podpora VR, pitstopy, vytrvalostní závody, multiplayer nebo kampaň.

Každá mince však má dvě strany – tvůrci jednak úvodní hubenou nabídku avizovali dopředu, hra je ale také dostupná o dost levněji než finální produkt. Konkrétněji stojí pouhých 24.99 eur, což je méně než 60 % ceny plné hry, která bude 44.99 eur. Ta by měla vyjít na začátku příštího roku, mezitím nás čeká ještě pět velkých updatů, jejichž kalendář a obsah je dostupný na oficiálních stránkách tvůrců.

Jak se na situaci díváte vy, naši čtenáři? Přijde vám tento model vydávání v pořádku, nebo byste tvůrcům doporučili jiný postup? Podělte se o názor v naší diskuzi.

Zdroj: Vlastní

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 14. 9. 2018 v 14.11

A kromě velkých updatů a hotfixů Early Access verze pak také bude zdarma v létě vydána sezona 2019.
Mimo to na GMG je k mání nyní za 20 € (zjistil jsem až po nákupu, ale i tak je to pakatel za tu práci - nedivil bych se, kdyby si v ACC dali práci s jedním vozem víc než v takové Forze se sto vozy - oproti AC je vylepšeno vše, především fyzika je značně komplexnější a zase blíže realitě).
Skuteční fajnšmekři tak mají alespoň možnost si pořádně ozkoušet jeden vůz podruhé, stejně tak trať, pořádně nacvičit a nadělat si setupy.

Nahlásit nevhodný obsah