Studio Capcom Vancouver končí

19. září 2018 13:46 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (2)

Již včera jsme informovali o ne příliš dobré situaci ve vancouverské pobočce Capcomu, která je hráčům nejvíce známá pro zombie sérii Dead Rising. V herním průmyslu se toho však za 24 hodin může stát opravdu hodně, proto vám nyní přinášíme další zprávy o osudu těchto vývojářů. Bohužel nejsou vůbec pozitivní.

Celé studio totiž bylo zavřeno a veškeré aktivity kanadské pobočky byly ukončeny s tím, že část zaměstnanců bude přesunuta do jiných studií firmy, aby pracovali na jiných projektech v domácím prostředí firmy, tedy v Japonsku. Zbytek vývojářů bude propuštěn. Konkrétní důvod ukončení působnosti studia Capcom neuvedl, má se však za to, že za to může upadající kvalita a tím pádem i prodeje právě série Dead Rising, s jejímž posledním dílem nebyl úplně spokojen ani náš Pavel. Na konec krátkého vyjádření Capcom poděkoval všem vývojářům za jejich tvrdou práci a za hry, které během fungování studia vydali, tzn. již zmíněnou sérii Dead Rising a mobilní titul Puzzle Fighter.

Co na zavření studia říkáte vy, mrzí vás? Nebo si myslíte, že série Dead Rising je již vyčpělá a další díl by byl tedy zbytečný? S vašimi názory na tuto situaci se s námi podělte v diskuzi!

Pokud chcete vývojáře podpořit alespoň dodatečně, nejnovější Dead Rising 4 si můžete pořídit na Xzone.cz.

Zdroj: VG24/7, Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 9. 2018 v 07.10

Na co sáhli to podělali, tak valdauf. Vůbec se mi práce CAPCOM Vancouver nelíbila a to CAPCOM miluju. Ten japonskej, šmejdi evropský a americký neuměj dělat tu jejich typickou hratelnost. A DEAD RISING byl nejlepší ten s číslovkou 1.

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 19. 9. 2018 v 14.07

No Dead Rusíni jde mimo mne, ale propouštění nikdy není fajn vec. Samotného mne to před dvěma měsíci zasáhlo, clovek má nejaky závazky atd. a naráz nema žádnou jistotu, protože akcionářům je růst 2% malo, protože v planu (nereálném) byly 4%... no naštěstí se mi podařilo upichnout se jinde, ale byly to nervy, protože nabídka přišla az 4 dny před koncem smlouvy. Takze hlavně lidem z Capcomu přeji, aby si dokázali bez problému najít neco jiného.

Nahlásit nevhodný obsah