Tvůrci LoL obžalováni za diskriminaci žen

7. listopad 2018 17:00 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (26)

Americké Riot Games pravděpodobně všichni známe jako vývojáře stále extrémně populární MOBA hry League of Legends. Jak ale v poslední době vyplouvá na povrch, brzy je možná poznáme i jako odsouzenou stranu ve sporu, týkajícím se diskriminace žen na pracovišti.

Za žalobou stojí dvě osoby – bývalá zaměstnankyně Riotu, Jessica Negronová, a stávající zaměstnankyně, Melanie McCrackenová. Obě hlásají, že studio porušilo Californský zákon o rovné mzdě, a také zákon o genderové diskriminaci.

„Podobně jako spoustě dalších ženských zaměstnankyň Riot Games, i žalobkyním byla odepřena rovná mzda, a v důsledku jejich pohlaví došlo k potlačení jejich kariérního růstu. Jejich pracovní podmínky navíc byly negativně ovlivněny soustavným sexuálním obtěžováním, nevhodným chováním a předsudky, vyplívajícími z nepřátelského pracovního prostředí k ženám.“

Tak zní samotná žaloba, přičemž z dřívějšího šetření, na kterém se mj. podílel i server Kotaku, vyplynulo, že ženám v tomto studiu byl díky jejich pohlaví opravdu znemožněn kariérní postup, přičemž jejich platy neodpovídaly platům mužských zaměstnanců na stejných pozicích. Ačkoliv Riot již na konci srpna reagoval tím, že se bude snažit o nápravu, proti výsledku, kterým je právě žaloba, už toho příliš dělat nemůže.

Společnosti pak nepomohou ani skutky, které Negronová zaznamenala za dobu ve firmě. „Za pouhý jeden měsíc napočítala, že její mužští kolegové více než 500x užili slova „dick“ (vulgárně penis – pozn. redakce). Jeden z jejích nadřízených se pak nechal slyšet, že rozmanitost (pohlavní a kulturní – pozn. redakce) by neměla být ústředním bodem designu jejich her, poněvadž hry jsou posledním bezpečným útočištěm pro náctileté bílé kluky.“

Máme takové tušení, že ani citace od nadřízeného se příslušným soudům rozhodně nebude líbit, Riot Games tak podle všeho čeká poměrně mastná pokuta.

Jak se na situaci díváte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 7. 11. 2018 v 20.07

Konecne naka kauza co vypada alespon smysluplne a zalozena na necem. Necht vyhraje spravedlnost a pokud jsou tem zenam kracena prava necht se to urychlene zmeni.

Rovnost pohlavi samozrejme podporuju, a to proto, ze biologickych rozdilu je daleko min nez se nam snazi namluvit a ve skutecnosti sou rozdily mezi muzi a zenami umele vytvorene kulturou/vychovou (tim ze spolecnost u kazdeho pohlavi rozviji jenom urcite vlastnosti a schopnosti, ktere spadaji do stereotypu o muzstvi a zenstvi) a jsou vymahany spolecnosti (verejnym minenim a zakony).

Editováno: 7. 11. 2018 v 20.23

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 7. 11. 2018 v 19.37

xD

Nahlásit nevhodný obsah

20874250
Kapitán Preclík napsal 7. 11. 2018 v 19.14

Tak jestli místo práce počítá, co ostatní řeknou a kolikrát, nedivím se, že maj menší plat :D

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 7. 11. 2018 v 17.38

"Za pouhý jeden měsíc napočítala, že její mužští kolegové více než 500x užili slova „dick“"

Tak to u nás to zvládneme za týden :D

Nahlásit nevhodný obsah

20862477
IDKFA napsal 7. 11. 2018 v 17.36

Já vám nevím, ale z článku jsem nezískal pocit, že ty dvě byly platné členky kolektivu. Spíš mám dojem, že si tlačily svoji agendu a k ostatním se chovaly ne zrovna přátelsky.

Takovým bych určitě zvýšil plat při první příležitosti.

A Kotaku už vůbec nelze brát vážně. Vždyť ti jsou schopní vidět konec světa i v tak nevinné věci, jako je internetový mem s NPC.

Nahlásit nevhodný obsah

1436166
black.k napsal 7. 11. 2018 v 17.22

GO WOKE GO BROKE!!!

DOBRE JIM TAK!!

Nahlásit nevhodný obsah