Zrušena většina DLC obsahu pro FFXV

8. listopad 2018 10:06 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (0)

Nečekané personální změny ve studiu Sqare Enix se dramaticky podepsaly na vývoji obsahu pro Final Fantasy XV. Rozsáhlé RPG dostávalo od svého vydání ke konci roku 2016 bohatou péči v podobě rozšiřujících balíčků. Celá řada DLC byla naplánována i na příští rok, odchod hlavy vývoje Hadžime Tabaty s sebou ale přinesl masivní škrty. Zrušena byla většina připravovaných příběhových rozšíření.

Během letošního PAX East Square Enix lákal na trojici nových příběhových epizod. DLC s názvy Ardyn, Luna a Noctis měla přijít v průběhu příštího roku, nakonec ale světlo světa spatří pouze Ardyn. Jeho rozšiřující kapitola Aranea i zbývající dvě DLC jsou bez náhrady odepsány. Důvodem je zřejmě odchod Hadžime Tabaty. Dnes již zkušený designér převzal otěže projektu v roce 2013 a dle svých slov “získal během práce pro Square Enix spoustu zkušeností”. 31. října rezignoval na post šéfa dceřiného studia Luminous Productions a chce se prý věnovat osobním projektům.

“Co se mého směřování a blízké budoucnosti týče, mám projekt který skutečně považuji za další výzvu. Z toho důvodu jsem se rozhodl opustit mou současnou pozici a věnovat se vlastní tvorbě. V rámci pokračování produkce epizody Ardyn a vývoje nových projektů jsem se rozhodl, že je čas předat štafetu nové generaci talentovaných kolegů a věřím, že stvoří něco úžasného,” rozloučil se s fanoušky v oficiální zprávě Tabata.

Příběhové rozšíření Ardyn vyjde v březnu příštího roku.

Ohlášené změny se nijak nedotýkají multiplayerové expanze Final Fantasy XV. Multiplayer Comrades vyjde jako stand-alone titul 13. prosince letošního roku. Hráči, kteří si Comrades pořídili jako rozšíření původní hry jej dostanou zdarma.

Zdroj: GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!