PUBG míří na PS4, dočkáme se 7. prosince

13. listopad 2018 17:45 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Ještě před tím, než si korunu krále battle royale odnesl Fortnite, kralovalo PUBG. PlayerUnknown's Battlegrounds bylo tak populární, že si Microsoft zajistil konzolovou exkluzivitu, pomocí níž chtěl přesvědčit zájemce o konzole, že ta jeho je ta obsahem našlapanější. A pak začal růst hegemon Fortnite a Battlegrounds na Xboxu One už takový tahák nebyl. Jenže to jsou události, které se děly přesně před rokem. A jak víme, když už existují nějaká omezení, zpravidla se dělají právě na jeden rok.

AKTUALIZACE

Podle předpokladu jsme na odhalení nečekali příliš dlouho. Sony informaci potvrdila a navrch víme datum, kdy PUBG dorazí. Battlegrounds vyjdou na PlayStationu 4 7. prosince, v jaké podobě, to ale zůstává nadále otázkou. Navnadí vás trailer?

PŮVODNÍ ZPRÁVA

Totéž se stalo v opačném gardu s remastery Crashe Bandicoota, které se poprvé objevily na PlayStationu 4 a o rok později zamířily i na jiné platformy. Jenže to samé udělal Microsoft třeba s Rise of the Tomb Raider, a Lara po roce opravdu svou exkluzivitu ztratila, a teď se pomalu to samé stává s PUBG. Rok se s rokem sešel a hra od studia Bluehole začíná pokukovat po platformě, na níž ještě není – po PlayStationu 4.

Ani Brendan Greene, ani nikdo jiný z Bluehole se k situaci zatím nevyjádřil, ale dost jasnou představu o tom, co bude následovat, nám dal samotný PlayStation. Respektive jeho store. V digitálním obchodě se totiž objevilo PlayerUnknown's Battlegrounds s možností předobjednávky, byť po snaze hru reálně předobjednat konzole suše sdělí, že tento obsah teď nemůže být vybrán.

PUBG vyšlo na Xboxu One sice už v září, dosud ale vězí v předběžném přístupu. Zato v prosinci, konkrétně 20., došlo k vydání plné verze na osobních počítačích. Ačkoliv o datu se zatím na PlayStationu nehovoří, moc bychom nedali za to, že právě v tuto dobu si budou moci pořídit PUBG i majitelé konzole od Sony. A také je otázkou, zda půjde rovnou o plnou verzi a nikoliv o předběžný přístup, kterým se Sony dlouhodobě brání. Už několikrát ale své podmínky porušila, například se hrou Ark, nebo třeba s takovým drobkem, jakým je Fortnite.

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922893
Rosmarin007 napsal 14. 11. 2018 v 07.12

Tak snad se tesite.Ti, kteří nehraji tolik na PC

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 13. 11. 2018 v 17.38

Tak prý 7.12.

Nahlásit nevhodný obsah