V The Outer Worlds můžete zabít kohokoliv

13. prosinec 2018 11:34 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (3)

Obsidian Entertainment se svým nově oznámený RPG The Outer Worlds na The Game Awards zaznamenal nemalý úspěch. Obzvláště u fanoušků Falloutu, který jim v poslední době moc dobrého nepřinesl, zabodoval. Koncept zatím zní velmi dobře a po interview s designérkou Megan Starks se na The Outer Worlds těšíme ještě více. Bude to velké RPG se vším všudy.

Jedna z věcí, která nás zaujala, jsou společníci, kteří vás budou doprovázet na misi. Prý to nebudou jen nemyslící panáci ovládaní umělou inteligencí, kteří vás slepě budou následovat. “Chceme v The Outer Worlds mít společníky, kteří mají svoje zásady a drží se jich. Pokud sami budou mít nějaký úkol, sami vás poprosí o pomoc. Na druhou stranu ale nemusí oni pomoci vám, pokud se jim vaše počínání nebude zamlouvat. Chceme, aby jejich motivace a cíle vždy byly středem jejich osobnosti,” řekla Starks. Později na svém twitterovém účtu doplnila, že v některých situacích vás společník může opustit v boji.

The Outer Worlds na první pohled vypadá, že nabídne velký otevřený svět. Zároveň s tím ale také chtějí vývojáři hráčům poskytnout jednotnou příběhovou linku. “Je to takový mix. Chceme se soustředit na vyprávění příběhu, přičemž dostanete dostatek prostoru na průzkum zdejšího prostředí.” Svět budete moci ovlivnit několika způsoby. Tím nejrazantnějším prý bude zabití některé důležité postavy. “Jakožto designérka jsem měla vždy za cíl umožnit hráči zabít koho chce. Podle našeho názoru tato možnost udělá celkový zážitek uvěřitelnější,” dodala Starks.

Samozřejmě by to nebylo správné RPG, kdyby nedošlo na rozhodování. Nejen na tom bude záviset vaše reputaci. Je jen na vás, jestli vás zdejší obyvatelé budou považovat za hrdinu nebo budete obávaným záporákem.

Zdroj: wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 14. 12. 2018 v 08.58

JabJab21: Nebo to udělají, že budou cesty, aby hlavní quest šel dokončit i bez důležitých NPC. Jako v New Vegas, kde kromě dětí nešel zabít akorát robot Yes Man, který se vždy respawne, což je vysvětlen tím, že jeho osobnost je program, který se prostě nahraje do jiného Securotrona.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 13. 12. 2018 v 19.30

"Jakožto designérka jsem měla vždy za cíl umožnit hráči zabít koho chce" Material na svatbu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jinak to vypada dost slibne, respektive proste uplne normalne jak to ma vypadat. A co se tyce toho zabijeni, tak s tim to stejne asi nebude tak zhavy, protoze pak byste nemohli dokoncit hru, kdybyste zabili dulezitou postavu z hlavniho questu. Nebo slib splni, ale pak budeme muset furt ukladat/nacitat.

Editováno: 13. 12. 2018 v 19.31

Nahlásit nevhodný obsah

20896559
Trix napsal 13. 12. 2018 v 12.04

I děti ? Půjde sejmout i děti ?

Nahlásit nevhodný obsah