Devolver Digital má potíže s Facebookem

9. leden 2019 14:22 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (4)

Vydavatel Devolver Digital je známý svým svěžím a úsměvným přístupem, ovšem ze začátku roku se jim trošku lepí smůla na paty. Hra Gris, kterou pod jejich dozorem vytváří španělské studio Nomada, se na Facebooku potýká s problémy. Devolver chtěl zveřejnit upoutávku na nový trailer, avšak jeho příspěvek byl z důvodu nahoty odstraněn.

Je s podivem, že tato umělecky stylizovaná, oku lahodící plošinovka vyvolává takové rozpaky. „Facebook nám odmítl zveřejnit reklamu pro nadcházející launch trailer na Gris kvůli sexuálně sugestivní scéně‘, takže tento rok zatím probíhá skvěle.“ vyjádřil se Devolver Digital celkem nechápavě na svém twitterovém účtu. Obrázek, který je u příspěvku přiložen, moc nevypadá, jakože by podporoval nějaké sexuální choutky, ale to už necháme na posouzení vašem posouzení.  

Stephanie Tinsley zastupující Devolver Digital, se k tomu pro Polygon vyjádřila následovně: „Je to velmi hloupé. Žádali jsme Facebook, aby zvážil toto rozhodnutí, ale ten žádost odmítl s tím, že nepodporuje nahotu. Za prvé, ona je socha a za druhé, na obrázku není absolutně žádná nahota, ani to nevypadá jako něco, co by rozumný člověk považoval za sexuálně sugestivní obsah.“ Aby podpořila své argumenty, přidala k nim obrázky několika soch znázorňujících nahé muže a ženy, které jen tak namátkou našla na Facebooku. Zdůrazňuje, že Facebook v těchto případech používá dvojí metr.

Důležité je také podotknout, že Facebook má pro vyobrazení nahých těl v rámci umění pochopení. Podle jeho pravidel je sice nahota zakázána, ale pokud se jedná o fotografie obrazů, sochy a jiné umění, které tuto nahotu zachycuje, pravidla o zákazu se na ně nevztahují. Je ale zakázáno vyobrazovat nahotu v rámci digitálního obsahu, pokud se nejedná o vzdělávací, humorné či satirické účely.

Ať už se to lidem může jevit jakkoliv, nyní není jasné, jak bude Devolver Digital situaci dále řešit. Každopádně určitě má ještě spoustu jiných možností, jak hru propagovat. Pokud si chcete Gris vyzkoušet, můžete tak učinit na Nintendu Switch a PC, kam titul dorazil na konci minulého roku.

Zdroj: Polygon

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 10. 1. 2019 v 16.05

Je na čase začít Facebook spamovat obrazem "L'Origine du monde" od Gustava Courbeta.

Nahlásit nevhodný obsah

20874995
salvator2.0 napsal 9. 1. 2019 v 16.13

mikez: Tak ono cenzura obecně není pozitivní (s výjimkou výzev k násilí popř.
dalším trestným činům, částečně pochopitelné je blokování určitého obsahu dětem (byť osobně jsem příznivcem volnějšího přístupu)).

Nahlásit nevhodný obsah

20868542
mikez napsal 9. 1. 2019 v 15.50

S tým "sexuálnym" blokovaním je to úplne v prdeli. Bez ohľadu na to, že art v akejkoľvek forme by mal byť od takejto cenzúry úplne slobodný je blokovanie napr. aj na tumblr úplne mimo. Algorytmus tam cenzuruje nezmyselné veci, ktoré majú s nahotou spoločné--absolútne nič. Celé je to nastavené zle.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 9. 1. 2019 v 15.32

tak sem se na ten trailer podíval a mohl by mi někdo prosím pěkně vysvětlit kde v té nádherné artistické skákačce našel facebook sexuálně sugestivní scénu? to jako myslí to na konci jak ji pohlcuje ta temnota či co? pane bože jestli si facebook takhle představuje sexuální scénu tak by si měli zajít k psychologovi protože mají zjevně problém, navíc teda další cenzura na facebooku nepřekvapila btw.

Nahlásit nevhodný obsah