Farming 19 bude mít vlastní eSportovou ligu

24. leden 2019 16:38 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Nemusíte holdovat eSportu, ale zřejmě chápete, jaké je jeho kouzlo. Soutěžit můžete v ledasčem, od virtuálního sportu, až po to, kdo nasbírá více fragů, případně řešit, který z týmů je sehranější a má lépe nacvičenou strategii. Okolo eSportu se točí velké peníze i množství diváků, není proto divu, že se o něj zajímají další a další studia a pokouší se prorazit. Napadlo vás ale, že můžeme i řešit, kdo je lepší farmář?

Neděláme si legraci. Do roztočeného soukolí se snaží protlačit i švýcarští vývojáři z Giants Software. Ti nejsou žádní drobečci, ostatně každoročně vzrůstající popularita jejich Farming Simulatoru jen dokazuje, že tu existuje rozhodně prostor pro expanzi. Že se ale virtuální farmáři pohrnou zrovna do eSportových lig, na to bychom si nevsadili.

Pohrnou se dokonce tak moc, že v první sezóně budou pořádat 10 turnajů, do nichž investují sto tisíc eur, a pokud se bude dařit, v druhé sezóně se prize pool zvedne na 250 tisíc dolarů. Vedení k tomuto kroku uvedlo: „Máme před sebou unikátní možnost. Kompetitivní farmaření je něco, co si lidé užívají roky, ale do eSportu jsme jej nikdy nedotáhli. Máme ale spoustu fanoušků tohoto odvětví, kteří se nemohou dočkat, až světu ukáží, že farmaření může být zábava i soutěž v jednom.“

Giant Software našli partnery ve společnostech Intel, Logitech a dalších, kteří stejně jako oni souhlasí s tím, že virtuální farmaření nabízí v tuto chvíli ideální mix skutečného farmaření a zábavy, která má potenciál oslovit i diváky. „Sen se nemůže stát skutečností mávnutím proutku; vyžaduje to pot, odhodlání a tvrdou práci.“ Kompetitivní režim pro poslední díl by měl vyjít poměrně brzy. Nabídne týmové souboje 3 proti 3, v němž si každý může otestovat své schopnosti. Máte zájem?

Zdroj: Gamasutra

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20917318
Shieldxx napsal 25. 1. 2019 v 19.00

Jako asi bych to nebral jako tak uplnou blbost kdyby dokázali udělat něco s fyzikou objektů ve hře, manipulace s paletama + vysokozdvih je naprosto strašná. Potom nechápu jak může mít něco takovýho pro league když to reálně pořádně ani nefunguje?

A to nemyslím špatně, naprosto chápu co v tom někteří hledaj, a hlavně je to pro lidi co mají spoustu času. Ale tohle spojení je momentálně blbost, až bude hra fungovat pořádně tak to zkuste znova ale tomuhle nevěřím.

Editováno: 25. 01. 2019 v 19.00

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 25. 1. 2019 v 07.49

A jako výhru bych dal dvouměsíční pobyt na farmě s reálným kydáním hnoje, aby poznali tu tvrdou práci, o které tak pěkně mluví.

Jako je Apríl ? Nejdřív diskokonzole od Slighty Mad a teď ještě e-sport s kombajnama. Možná je na čase, aby sem spadl nějakej meteor , lidstvo v poslední době vymýšlí kravinu za kravinou.

Editováno: 25. 01. 2019 v 07.49

Nahlásit nevhodný obsah