Podrobnosti o Harry Potter: Wizards Unite

12. březen 2019 10:17 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (3)

O tom, že po Pokémonech pracuje studio Niantic na mobilní hře podle další velmi známé licence, už víme nějaký pátek. Vývojáři ale až nyní přišli s podrobnějšími informacemi ohledně toho, jak to vlastně celé bude fungovat. Harry Potter Wizards Unite vás přenese do role čarodějů a čarodějek, kteří chrání náš svět před nebezpečím toho kouzelnického.

Hráč bude konkrétně v roli tajné jednotky, která má chránit tajemství kouzelnického světa před mudly. Celá tato událost se nazývá The Calamity. Proniknout sem může spousta věcí. Krom artefaktů to narazíte i nestvůry nebo rovnou nepřátelské kouzelníky. Je tedy na vás, abyste se s touto situací vypořádali. Podobně jako v Pokémon GO se i tady budou tyto věci v okolí objevovat náhodně.

Samozřejmě nebude chybět kouzlení. Budete se moci naučit spoustu různých zaklínadel. Souboje tady fungují na bázi staminy. Každé kouzlo spotřebovává určité množství vaší energie. Samotné kouzlení pak bude fungovat skrz gesta. Do toho všeho se ještě přimíchá systém elixírů a další druhy magie.

Na začátku hry si můžete vybrat profesi. Celkově jsou tady tři a oproti Pokémon GO, kde máte také 3 týmy, ale hru to vlastně moc neovlivňuje, tady díky tomu získáte unikátní schopnosti.

Skrz AR technologii budete také moci nahlédnout na některá slavná místa, kam se dostanete skrz magické portály. Kde jinde také koupit kouzelnickou hůlku než u Olivandera, že?

Zatím neznáme přesné datum vydání, ale Harry Potter Wizards Unite by mělo vyjít v průběhu tohoto roku. Vůbec bychom se nedivili, kdyby vydání připadlo na začátek letních prázdnin podobně jako v případě Pokémon GO.

Zdroj: wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874307
fido311290 napsal 12. 3. 2019 v 11.58

myslím si, že HP "brand" má potenciál jako kráva, ale jak zmiňuje kalach níže, radši udělají dojnou krávu, kde budou stopro mikrotransakce (energie na kouzla), než pořádnou hru, kde jdou do risku, že se jim to nepovede a nevyplatí se. Já se divím, že lidi na tyto typy GO/AR her mají vůbec čas... :D
škoda no, osobně HP miluju a kdyby udělali třeba nějaké RPG nebo tak, tak bych klidně těch +70 éček zacáloval

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 12. 3. 2019 v 11.22

Tyros: Máš na mysli, jako kdyby se nějaký vydavatel prostě jen snažil podojit brand a u toho nehleděl na jakoukoliv kvalitu, protože očekává, že to tupý stádo naskáče na jakoukoliv kravinu, co chce cokoliv z toho brandu?
Hmmm, tak to určitě bejt nemůže, protože to se to ještě nikdy předtím nestalo...
*Heavy Sarcasm Included*

Nahlásit nevhodný obsah

20864710
Tyros napsal 12. 3. 2019 v 10.24

No..no, jako né že by to nebylo zajímavé, ale příjde mi to takové nemastné neslané

Nahlásit nevhodný obsah